18   NIEDZIELA ZWYKŁA    6 VIII 2023 parafia-czempin.pl

NIEDZIEL PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

1. W naszej Parafii na Mszach św. gościmy  Czcicieli Niepokalanej Matki Miłosierdzia. Panowie z Zielonej Góry podróżują po Polsce głosząc doskonałe nabożeństwo do NMP na podstawie św. Ludwika  de Montfort. Będzie też możliwość nabycia  po 10 zł zestawu Traktatu, książeczki o Różańcu i płyty CD.  Dziękujemy za ich świadectwo wiary.
  2. W przyszłą Niedzielę 13 VIII o godz. 18.50. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, o godz. 19.30. Msza św. Fatimska i po Mszy św. procesja z Figurą MB Fatimskiej ze świecami. Zapraszamy dowspólnej modlitwy.
  3. W przyszłą Niedzielę po Mszach św. przed kościołem zbierać będziemy ofiarna KUL, WT w Poznaniu i Szkoły Katolickie.
  4. Na Odpust do Górki Duchownej udajemy się z Pielgrzymka autokarową na Dzień Chorego we wtorek 22 VIII, wyjazd z przed kościoła o godz. 9.00., powrót ok. 15.30., koszt 20 zł, przy zapisach PESEL i wpłata.
  5. W gablocie umieszczony jest plakat z programem uroczystości odpustowej w Górce Duchownej.
  6. Parafialne Dożynki odbędą się 15 VIII o godz. 10.00., natomiast Gminne Dożynki odbędą się także 15 VIII w Starym Gołębinie w łączności z Odpustem o godz. 12.00.
  7. W gablocie umieszczony jest plakat z programem Uroczystości Odpustowych w Osiecznej. W imieniu ojców franciszkanów, którzy świętują 400 lecie przybycie do Osiecznej serdecznie zachęcamy do udziału w odpuście Porcjunkuli.
  8. W czasie trwania remont drzwi głównych naszego kościoła, prosimy
    o korzystanie z drzwi bocznych oraz od zakrystii. Już dziś składamy podziękowanie wszystkim zaangażowanym w podjęcie i wsparcie tej inicjatywy, dziękujemy pewnemu anonimowemu małżeństwu, oraz wszystkim, którzy złożyli ofiarę. Ponieważ pewne małżeństwo zechciało mocno wesprzeć związane z tym wydatki, jeżeli ktoś także zechce wspomóc to będziemy wdzięczni, ponieważ dobrze będzie wyremontować drzwi wejściowe na chór i na wieżę, Dlatego zebrane pieniądze będą przeznaczone na remont tych drzwi.   Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
  9. Organizujemy autokarowe pielgrzymki – nie ma już wolnych miejsc - do Częstochowy w poniedziałek 21 sierpnia, wyjazd o godz. 5.30. sprzed kościoła, koszt 80 zł, przy zapisie wpłata i Pesel, już nie ma wolnych miejsc do Zakopanego, ale osoby, które się zapisały a jeszcze nie zapłaciły  i nie podały nr peselu prosimy o uzupełnienie braku. Do Zakopanego i na szlaki górskie, 17 do 22 września, koszt 870zł/autokar, nocleg, wyżywienie, przewodnik, ubezpieczenie/, wyjazd o godz. 8.00.; parking przy krzyżu na ul. Kuczmerowicza, przy zapisach wpłata i pesel.
  10. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach  życzymy,
    aby były udane i bezpieczne, a wszystkim ciężko pracującym bez urlopów życzymy mocy Ducha Świętego.
  11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
    w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
  12. W dalszej kolejności obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia z ul. Rolnej – na ul. Towarową 9 – na ul. Kościańskie Przedmieście nr 2a i 2 – na ul. Zachodnią w kierunku ul. Kwiatowej. Następnie ul. Kwiatowa do ul. Kościańskie Przedmieście. Następnie blok Kościańskie Przedmieście  nr 17 – dalej ul. Kościańskie Przedmieście naprzemiennie do torów kolejowych. Dalej ul. Towarowa – od przejazdu do końca. Następnie ul. Krańcowa i dalej bloki ul. Spółdzielców 1a, 1b , 1c; 3a, 3b,3c; 5; 7; 9 - 27; dalej bloki ul. Spółdzielców 11 c, 11 b, 11a. Dalej ul. Przelot od nr 1 do końca, ul. Zacisze, dalej ul. Jeździecka od nr 1 do 16, dalej ul. 10–lecia RKS-u od nr 23 do 1; następnie blok ul. 10-lecia RKS-u nr 4; następnie ul. Przedszkolna 1 mieszkania od 1 do 18; dalej Przedszkolna 2, 4, 6, 8.
    po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń.
    Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
  14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
  15.  Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
  16. Pożegnaliśmy śp. Bernadetę Wyzuj z ul. Poznańskie Przedmieście. Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.