Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

                                    OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 5 Niedziela Wielkiego Postu  26 III 2023 r. parafia-czempin.pl

 

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej po Nawiedza domy i rodziny na ul. Gruszkowej od nr 34 do nr 1 , niech to będzie błogosławiony czas dla całej naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas” niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem. Obraz Matki Bożej nawiedzać będzie w dalszej kolejności  ulice w kierunku cmentarza. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 2. Trasa Nawiedzenia Obrazu MB Częstochowskiej dla kolejnych ulic :, po ul. Czereśniowej dalej nawiedza domy i rodziny
  na Gruszkowej od nr 34 do nr 1. I dalej ul. Północna.
 3. Spowiedź z pomocą księży z Dekanatu odbędzie się w najbliższy czwartek 30 marca od godz. 8.30.
  do 9.30., od 10.00. do 11.00. oraz od godz. 19.15. do 20. 15. Bardzo zachęcamy, aby zadbać o swoją duszę i skorzystać z tej okazji, ponieważ my nie zawsze zdążymy do konfesjonału wracając z wyjazdowych Spowiedzi w dekanacie.
 4. Chorych i starszych z Komunią Św. odwiedzimy w piątek 31 III od godz. 9.00., po Drodze Krzyżowej.
 5. W sobotę o godz. 7.00. odmówimy Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, następnie medytacja i Msza św., po Mszy św. modlitwy Nowenny przygotowujące do Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej w Smolicach.
 6. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 7. W środę w 29 dzień miesiąca o godz. o godz. 17.20. odmówimy Różaniec z modlitwami wstawienniczymi za wstawiennictwem św. Michała Archanioła, zapraszamy do modlitwy.
 8. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na kwiecień : „módlmy się o większe propagowanie kultury rezygnacji z przemocy, do której prowadzi coraz rzadsze używanie broni, zarówno przez państwa, jak i i obywateli”.
 9. W Niedzielę Palmową 2 IV w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II o godz. 20.00. od krzyża Misyjnego przy kościele do krzyża na ul. Kuczmerowicza wyruszy modlitewny Marsz Różańcowy w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II, a także jako modlitwa za Ojczyznę ze św. Janem Pawłem II. Dojście do krzyża odbędzie wyłącznie po chodniku. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 10. Przyszła Niedziela Palmowa rozpocznie Wielki Tydzień, już dziś zaplanujmy swój udział w Triduum Paschalnym.
 11. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 8.30., dla dzieci o godz. 17.00., oraz o godz. 18.30.
  W zakrystii można zabrać przygotowane rozważania na wieczorna Drogę Krzyżową i odczytać o godz. 18.30.
 12. Nabożeństwo Gorzkich Żali w Niedzielę o godz. 15.00., rozważania poprowadzi ks. Diakon Sasza
  z Kościańskiej Fary. Bezpośrednio
  po Nabożeństwie Gorzkich Żali ok. godz. 15.45. Msza św., nie będzie już Mszy św. o godz. 18.00.
 13. Bóg zapłać wszystkim, którzy od dłuższego czasu składają ofiarę na daninę diecezjalną, koperty
  są wyłożone na stolikach pod chórem. Składamy podziękowanie za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 14. W gablocie umieszczony jest plakat o zapisach na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się
  31 III ze Śremu do Gogolewa.
 15. Biuro Parafialne czynne w poniedziałki od 12.30. do 13.30, we wtorki od 16.30. do 17.30. oraz w soboty od 19.00. do 20.00. Intencje Mszy św. i ważne sprawy można zgłaszać w zakrystii ministrantów po Mszy św.
 16. Ponieważ wiele osób pyta o możliwość odprawienia intencji Mszy św. w konkretnym terminie co
  nie zawsze jest możliwe z powodu rezerwacji przez inne osoby, dlatego chcemy zachęcić
  do przekazywania intencji księdzu Prałatowi Czesławowi Bartoszewskiemu, w naszej parafii wydrukujemy całą treść intencji jako intencje parafialną z adnotacją, że tę intencje w tym dniu odprawia ks. Czesław Bartoszewski w Poznaniu w Domu Księży Emerytów w Poznaniu, a rodzina zamawiająca intencje przychodzi na Mszę św. do naszego kościoła.
 17. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
  do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować
  się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 18. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji.
 19. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 20. Obok Przewodników Katolickich, których obecna cena wynosi 10 zł, wyłożone są kalendarze od Sióstr
  z bł. Edmundem Bojanowskim za dobrowolna ofiarę.
 21. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Tadeusza Paniączyka z ul. Kuczmerowicza, w czwartek o godz. 11.30. pożegnamy  śp. Januarego Szwajor z Piotrkowic. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.