Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA 2 IV 2023 

parafia-czempin.pl

 1. W dzisiejszą Niedzielę Palmową o godz. 14.00. rozpocznie się Rowerowa Droga Krzyżowa, szlakiem Kopaszowskiej Drogi Krzyżowej, w gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat.
 2. Dzisiaj w 18 rocznicę przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II zapraszamy do modlitwy Różańcowej o godz. 20. Od Krzyża Misyjnego przy kościele do Krzyża przy ul. Kuczmerowicza wyruszy modlitewny Marsz Różańcowy w obronie godności św. Jana Pawła II oraz w intencji Ojczyzny. Do tzw. Krzyża Papieskiego na ul Kuczmerowicza dojdziemy wyłącznie po chodniku.
 3. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian  na ul. Północnej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem.
 4. W dalszej kolejności z ul. Północnej następnie ul. Towarowa od nr 11do nr 31, następnie ul. Malinowa od nr 12 do 1, następnie ul.  Zaułek o d nr 1 do 8, następnie ul. Tarnowska od końca w kierunku ul. Stęszewskiej, następnie ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie  w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 5. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 15.00. i bezpośrednio Msza św. o godz. 15.45., nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Składamy podziękowanie księdzu diakonowi Szasza i ks. jakubowi za rozważania, które przygotowały nas do godnego przeżycia i uczczenia Męki i Zmartwychwstania Naszego Pana Jezusa Chrystusa. 
 6. W kaplicach okazja do Spowiedzi św. w Wielki Poniedziałek
  w Gorzyczkach od 16.30. do 16.50. oraz w Borowie od 17.00. do 17.20.
 7. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne tylko w poniedziałek.
 8.  Serdecznie dziękujemy za wszystkie licznie złożone ofiary na daninę diecezjalną oraz dziękujemy indywidualnym darczyńcom i 2 Róży za   ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.
 9. Niedzielą Palmową rozpoczynamy liturgię Wielkiego Tygodnia,
  w którym rozważamy zbawcze wydarzenia z życia oczekiwanego Mesjasza Jezusa Chrystusa. Zróbmy wszystko, aby uczestniczyć
  w świętym Triduum Paschalnym.
 10. W Wielki Czwartek Msza św. o godz. 18.00. po niej adoracja do godz. 21.30. W naszym parafialnym Wieczerniku przeżywać będziemy ustanowienie Eucharystii i Kapłaństwa.
 11. W Wielki Piątek dzień męki i śmierci Pana Jezusa. o godz. 18.00. początek liturgii z adoracją Krzyża Świętego i Komunią św., adoracja
  do 22.30. Obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.15. Droga krzyżowa. O godz. 21.00. zapraszamy do wyśpiewania trzech części Gorzkich Żali.
 12. W Wielką Sobotę dzień adoracji Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim od godz.8.00. do 19.30. Liturgia Wigilii Paschalnej
  o godz.19.30.,na którą prosimy przynieść świece, na zakończenie liturgii procesja Rezurekcyjna.
 13. W Wielki Piątek i w Sobotę o godz. 8.00. w kościele odmówimy Jutrznię, na którą serdecznie zapraszamy.
 14. Święcenie potraw na stół wielkanocny w Wielką Sobotę :

w kościele parafialnym : godz. 10.30.,13.00.,14.00.,15.00., 16.00., 

      poza Czempiniem  :

      I ksiądz - Gorzyczki godz. 10.20. w kaplicy, Gorzyce godz.10.40.

       II ksiądz  - Borowo :11.00, Nowe Borówko przy figurze Matki Bożej: 11.20, Piotrkowice: 11.40, Słonin: 12.00.

       III ksiądz – Iłówiec Wielki godz.11.00, Tarnowo Nowe godz.11.20., Piechanin godz.11.40.

 1.  W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. o godz. godz. 7.00. z procesją na zakończenie Mszy św., 10.00., 11.30., 12.45. 18.00. W Borowie o godz.8.45., w Gorzyczkach o 9.30.
 2. W II Święto Msze św. o godz. 8.00.,10.00.,11.30.,12.45.,18.00.
  W Borowie o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30.  Przed kościołem będą zbierane ofiary na KUL i WT w Poznaniu.
 3. Błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny 10 IV po Mszach św. oprócz po wieczornej Mszy św. Ze względu na drogę wojewódzką zmieniamy miejsce poświęcenia. Obrzęd odbędzie się przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza, bardzo prosimy o podjeżdżanie od ul. Kolejowej i nie dojeżdżanie
  z ul. Ogrodowej i z ul. Strumykowej, aby nie blokować płynności ruchu.
 4. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 5. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 6.  Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku, prosimy zwrócić  uwagę, że Przewodnik katolicki kosztuje 9zł.
 7. W zakrystii mamy jeszcze kilka Paschalików wielkanocnych, gdyby zabrakło można nabyć  w Wyskoci, koszt 12 zł.
 8. Spotkania Liturgiczne przed Pierwszą Spowiedzią Świętą w tygodniu po Świętach : kl. 3b we wtorek 11 IV o godz. 16.30., kl.3c w środę 12 IV o godz. 16.30., kl. 3 a w czwartek 13 IV o godz. 16.30., kl. 3d w piątek o godz. 16.30. Spotkania potrwają ok. 45 minut.  Pierwsza Spowiedź w sobotę 15 IV kl. 3d o godz. 9.00., kl. 3c o godz. 9.45., kl. 3b o godz. 10.30., kl. 3a o godz. 11.15.
 9.  W Głuchowie pożegnaliśmy śp. Piotra Burlagę z ul. Kościelnej. Niech odpoczywa w Pokoju wiecznym. Amen.