Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

33   NIEDZIELA ZWYKŁA    19 XI 2023 parafia-czempin.pl

 

 1. W swoich osobistych modlitwach przez orędownictwo Matki Bożej Królowej Polski i Wszystkich Świętych Patronów Polski powierzajmy naszą Ojczyznę dziękując Panu Bogu za dar wolności i prosząc dalej o niepodległość i suwerenność.
 2. W gablocie umieszczony jest plakat o modlitwie różańcowej i Mszy św. za Ojczyznę, w najbliższy piątek w Kościańskiej Farze o godz. 17.30. Różaniec i przejście do Bonikowa na Msze św. o godz. 20.00. 
 3. Radę Ekonomiczną zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 18.30. na Probostwo. W skład Rady z nominacji na okres 4 lat Członkami Rady zostali Panowie : Andrzej Hirowski, Paweł Ambroży, Piotr Idziak, Grzegorz Marciniak, Arkadiusz Wojciechowski, Karol Buchert, Mirosław Skorupiński.
 4. Radę Duszpasterską zapraszamy na spotkanie w środę o godz. 18.30 na Probostwo. W skład Rady z nominacji na okres 4 lat Członkami Rady zostali: Panie: Katarzyna Wieczorek, Marta Złota-Barłożyk, Katarzyna Braszak, Honorata Ruszkowska, Katarzyna Kasprzek–Peda, Dorota Przygodzka, Wanda Sikora, Ewa Sierszyńska, Barbara Furowicz, Jolanta Andrzejewska, Agnieszka Jankowska oraz Panowie: Michał Bączyk, Wiktor Heigelmann, Arkadiusz Szczepaniak, Grzegorz Łączny, Tomasz Bajer.
 5. W środę w liturgii przypada wspomnienie św. Cecylii. Z tej okazji Panom Organistom Wojciechowi i Szymonowi oraz chórowi „Harfa”, orkiestrze „Parada” oraz wszystkim, którzy grą i śpiewem oddają chwałę Panu życzymy wiele łask Bożych i wstawiennictwa Patronki.
 6. W środę w czasie nowenny przypada zmiana tajemnic. Intencja na listopad: Módlmy się, aby osoby z niepełnosprawnościami były w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje promowały programy integracyjne, które zwiększyłyby ich aktywne uczestnictwo.
 7. Nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego odprawiamy na rozpoczęcie sobotniej Mszy św. o godz. 18.00., na pamiątkę dnia wniesienia relikwii
  w naszej parafii.
 8. Składamy staropolskie „Bóg zapłać” wszystkim zaangażowanym w postawienie nowego krzyża w Borowie. Poświęcenie odbędzie w sobotę 25.11 o g. 10.00. Wszystkim Darczyńcom niech Chrystus ukrzyżowany i zmartwychwstały obdarzy swoim błogosławieństwem.
 9. Panu Pawłowi składamy podziękowanie za wykonanie oświetlenia Relikwii Bł. Edmunda Bojanowskiego. Bóg zapłać. 
 10. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach Rocznych odmówimy w sobotę o godz. 17.20., o g. 18.00. będzie Msza w ich intencji.
 11. Przyszła niedziela jest zakończeniem roku liturgicznego i obchodzona jako Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu przypada odpust w kaplicy w Borowie o g. 8.45 oraz jest to dzień patronalny Akcji Katolickiej,Służby Liturgicznej oraz Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., którym dziękujemy za 24 lata posługi w naszej parafii.
 1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy o godz. 11.30 do grona ministrantów przyjmiemy Franciszka i Jakuba. Przy tej okazji zaczynamy nowy nabór
  i chętnych chłopców i ich rodziców prosimy o kontakt z ks. Jakubem.
 2. Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę oraz kalendarze adwentowe ze słodyczami, które rozprowadza Caritas
  w cenie 7 zł.
 3. Zdrapka adwentowa jest do nabycia w zakrystii w cenie po 5 zł.
 4. Przy Figurze M. B. Różańcowej na stoliku wyłożone są kalendarze z bł. Edmundem Bojanowskim po 7 zł.
 5. Zapraszamy na spotkania młodzież i dzieci:
  • młodzież (od kl. 7) w piątek o godz. 19.00.
  • dzieci (od lat 5) w  sobotę o 10.00.
  • ministranci młodsi w sobotę o 11.00.

            Wszystkie spotkania odbędą się w salce parafialnej.

 1. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian w naszych domach. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „Maryjo przyjdź do nas„, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem umocnieniem. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.OBRAZ PRZEKAZUJEMY NASTEPNEJ RODZINIE OK. GODZ.18.00. NATOMIAST DZIEŃ WCZEŚNIEJ NALEŻY USTALIĆ I UPRZEDZIĆ RODZINĘ, ŻE PRZYJDZIE OBRAZ MATKI BOŻEJ. W dalszej kolejności Obraz będzie nawiedzać mieszkańców: Trasa Nawiedzenia : ul. Wodna, ul. Przytorze, ul. Kolejowa po obu stronach naprzemiennie, ze skrętem na ul. Wspólna i dalej ul. Kolejowa w kierunku przejazdu kolejowego., Następnie u. Nowa, dalej ul. Strumykowa w stronę ul. Kuczmerowicza, następnie ul. Marciniaka od nr2 naprzemiennie do nr 32, dalej ul. Powstańców Wielkopolskich do nr 2, dalej ul. Ogrodowa od nr 2 do końca, dalej ul. Kuczmerowicza od nr 37 do nr 17, następnie  bloki nr 15, 13,11,9,7,5B,5A,1B,1A, i dalej ul. Kuczmerowicza od nr 2 do nr 38, następnie Osiedle Przylesie : ul. Sokolnicza od nr 1A do nr 14/PZŁ/, następnie ul. K. Kiełczewskiego od nr1 do końca naprzemiennie i dalej
  ul. Komorowicza od końca do nr 1 naprzemiennie, następnie ul. Wybickiego od końca do nr 1 naprzemiennie , dalej ul. Dezyderego Chłapowskiego nr2H, 2F,2E, 2B, następnie ul. Słoneczna i dalej ul. Borówko Stare od nr 9 do 15, następnie ul. Kasztanowa bloki nr 2,4,6, i dalej nr 3A, 3B,1A, następnie ul. Borówko Stare nr 4 i Przedszkole i ul. Parkowa, i następnie ul. Borówko Stare nr17,18,20, następnie pl. Zielony Rynek od nr 17 do 1,
  i dalej ul. Kościelna od nr 7 do nr1A, i dalej ul. Kościelna od nr 17 do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 1 do nr 15, i dalej ul. ks. Jerzego Popiełuszki
  od nr 1 do Urzędu Gminy, i dalej ul. Długa od nr 35 naprzemiennie i ul. Krótka, i dalej w ul. Długą i skręt w ul. Ratuszową i powrót na ul. Długą
  do nr 2, następnie ul. Rynek od nr 17 do nr 33 i zakończenie na Probostwie.
  Po zakończeniu Nawiedzenia na Probostwie serdecznie zachęcamy
  do indywidualnego zgłaszania się  przez osoby , które chcą jeszcze przyjąć Obraz do swojego domu.
 1. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie 
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca,  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie
  na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie,
  że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 2. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji
  i Białorusi.