Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

 

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 16 IV 2023 

parafia-czempin.pl

 

 1. W Dzisiejszą Niedzielę Miłosierdzia Bożego w naszym kościele o godz. 15.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św. w intencji Parafian , zapraszamy do wspólnej modlitwy o tej szczególnej godzinie.
 2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia, a po Mszach św. do puszek zbieramy ofiary na Caritas Archidiecezjalną. Przy tej okazji składamy członkom parafialnego Oddziału Caritas za pomoc i posługę wobec ubogich materiale, ale także wobec ubogich duchowo. Bóg zapłać za ofiary chociaż nie uprzedziliśmy wcześniej o zbiórce.
 3. Składamy podziękowanie dla OSP z Borowa za pomoc w przeprowadzeniu obrzędu błogosławieństwa kierowców i poświęcenia pojazdów. Wszystkim życzymy bezpiecznej podróży i szczęśliwych powrotów do swoich rodzin.
 4. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.20. , Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 5. Różaniec za Ojczyznę w 16 dzień miesiąca za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli odmówiony będzie dzisiaj przy Krzyżu na ul. Kuczmerowicza o godz. 20.00.
 6. Akcja oddawania krwi odbędzie się w przyszłą Niedzielę 23 IV w godz. Od 9.00. do 14.00. w Centrum Aktywizacji Społecznej Tlenownia. Zachęcamy do tej samarytańskiej pomocy.
 7. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian
  na ul. Towarowej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią
  w naszych sercach, niech będą pocieszeniem i umocnieniem
 8. W dalszej kolejności z ul. Towarowej od nr 11 do nr 31, następnie
  ul. Malinowa od nr 12 do 1, następnie, ul. Zaułek o d nr 1 do 8, następnie ul. Tarnowska od końca w kierunku ul. Stęszewskiej, następnie
  ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie  w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić w Kronice Nawiedzenia.
 9. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, odbędzie się Szóste narodowe Czytanie Pisma Świętego.
 10. W czwartek przypada 21 rocznica Ingresu ks. Arcybiskupa  Stanisława Gądeckiego i posługi w naszej Archidiecezji. Pamiętajmy w swoich modlitwach o Pasterzu, który pełni tak wiele funkcji w Kościele.
 11. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy,
  aby ustawiały się jako pierwsze do komunikowania w rzędzie
  po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, 
  pod spodem powinna znajdować się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 12. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusi.
 13.  Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku oraz magnesy po 5 zł.
 14. Pożegnaliśmy śp. Sławomira Elsnera z Gorzyc, śp. Sylwestra Urbaniaka z ul. Długiej, śp. Jolantę Wołosiuk z ul. Czereśniowej. W środę o godzinie 11 pożegnamy śp. Mieczysława Meissnera z ulicy Kiełczewskiego.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.