Święty Michale Archaniele!
Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu zastępów anielskich, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

6 NIEDZIELA WIELKANOCA 14 V 2023 parafia-czempin.pl

 1. Uroczystość Pierwszej Komunii św. odbędzie się w sobotę 20 V o godz. 11.00. oraz w Niedzielę 21 V
  o godz. 11.30. Dzieciom życzymy, aby przez całe swoje życie były tak blisko Pana Jezusa, a rodzinom
  by odnowiły swoją więź.
 2. W niedzielę 21 V dodatkowa Msza św. dla parafian o godz. 13.00.
 3. Spowiedź dla dzieci i ich rodziny w piątek 19 maja od godz. 16.00. do 17.00. Będą także zaproszeni kapłani.
 4. Próby liturgiczne : Grupa sobotnia w poniedziałek i wtorek godz. 16.30 – 17.30. oraz w czwartek 18.30.-19.30., Grupa niedzielna  w poniedziałek i wtorek 18.30.-19.30. oraz w czwartek 16.30.-17.30.
 5. Pielgrzymka dziękczynna do Gostynia do Świętogórskiej Róży Duchownej w czwartek 25 V, wyjazd sprzed szkoły o godz. 15.45., koszt 25 zł, zapisy u katechetów do piątku 19 V.
 6. W tygodniu przed Uroczystością Wniebowstąpienia Pańskiego modlimy się podczas Dni Krzyżowych
  o urodzaje, zapraszamy do wspólnej modlitwy : Piechanin przy krzyżu koło Sali w poniedziałek o godz. 18.45. oraz przy krzyżu przy drodze głównej o godz. 19.10., Piotrkowice we wtorek o godz.18.45., Tarnowo Nowe we wtorek o godz. 19.10., Iłówiec w środę o godz. 18.45., Słonin w środę o godz. 18.45., Borowo w czwartek o godz. 18.45., Borówko Nowe w piątek o godz. 18.45. Poniedziałek 15.05 – Gorzyce 18.30., wtorek 16.05 – Nowy Gołębin 18.30., środa - Msza św. w Gorzyczkach 18.30.
 7. Składamy podziękowanie za wykonanie oświetlenia i dekoracji figury MB Fatimskiej, dziękujemy rzemieślnikowi za wykonanie ramy, panom elektrykom i panu stolarzowi oraz paniom za wykonanie dekoracji. Bóg zapłać.
 8. W tym roku planujemy trasę Uroczystości Bożego Ciała ulicami: Rynek, Długa, Kolejowa, Kuczmerowicza, Ogrodowa i Rynek. Zakończenie Oktawy wokół kościoła.
 9. We wtorek w Liturgii Uroczystość św. Andrzeja Boboli Głównego Patrona Polski, w tym dniu o godz. 20.00. przy krzyżu na ul. Kuczmerowicza odmówiony będzie Różaniec w intencji Ojczyzny. Zapraszamy do modlitwy.
 10. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa majowe, które odprawiać będziemy od poniedziałku 1 maja
  o godz. 17.30. zapraszamy z całymi rodzinami, powierzajmy nasze rodziny opiece Matki Bożej i św. Józefa.
 11. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej nawiedza Parafian na ul. Malinowej. Niech będzie to błogosławiony czas dla całej Naszej Parafii. Nasi przodkowie śpiewali „ z Obrazem szła Moc”, a myśmy wołali „ Maryjo przyjdź do nas „, niech te słowa ciągle brzmią w naszych sercach, niech będą pocieszeniem
  i umocnieniem.
 12. W dalszej kolejności  następnie
  Malinowa od nr 12 do 1, następnie, ul.
  Zaułek o d nr 1 do 8, następnie ul. Tarnowska od końca
  w kierunku ul. Stęszewskiej, następnie ul. Stęszewska po obu stronach naprzemiennie  w kierunku przejazdu kolejowego. Bardzo prosimy o robienie pamiątkowych zdjęć, które chcemy umieścić
  w Kronice Nawiedzenia.
 13. Osoby, które przyjmują Komunię św. na rękę prosimy, aby ustawiały się jako pierwsze
  do komunikowania w rzędzie po stronie ambony, czyli tam gdzie mówimy kazania, dla dobrej widoczności ręce prosimy mieć podniesione na wysokości serca, pod spodem powinna znajdować
  się prawa otwarta dłoń, a na niej położona lewa otwarta dłoń. Na słowa „Ciało Chrystusa” odpowiadamy: „Amen”. Następnie na lewą dłoń kapłan kładzie Komunię św. i dalej trzymając na lewej dłoni Najświętszy Sakrament prawą ręką zabieramy Komunię św. i nie odchodząc, jeszcze wobec księdza spożywamy Komunie św. i następnie odchodzimy. Kolejność dotyczy osób praworęcznych, można też wyobrazić sobie, że skrzyżowane dłoni symbolizuje krzyż, że kładziemy i przyjmujemy Ciało Pana Jezusa za nas Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego.
 14. Panu Bogu w pokornej modlitwie powierzajmy prośbę o ustanie epidemii, o nawrócenie ludzkich serc 
  i o pokój na całym świecie, zwłaszcza na Ukrainie i nawrócenie Rosji i Białorusii.
 15. Prasa Katolicka jest do nabycia na stojaku.
 16. W poniedziałek godz. 10.30. pożegnamy śp. Damiana Wojciaka ze Słonina, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Małgorzatę Dudkowską z ul. ks. Jerzego Popiełuszki, natomiast babcię ks. Jakuba
  śp. Krystynę Drosik pożegnamy w środę o godz. 9.30. w Poznaniu na Junikowie, Msza św. w kościele
  pw. św. Trójcy na Dębcu o godz. 12.00.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.