ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

                                                     27 V 2018 parafia-czempiń.pl

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00., 10.00., ok. 12.00./ na zakończenie procesji/ i  00. Ok. godz. 10.40. wyruszy Procesja Eucharystyczna, która w tym roku przejdzie przez Rynek. W Borowie Msza św. o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30. Bardzo prosimy o wystrój domów, pomoc w budowaniu ołtarzy, niesienie baldachimu, sztandarów, sypanie kwiatków, niesienie świec i oczywiście swoją obecnością najpiękniej oddamy cześć  Jezusowi, który „ …zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Przez całą Oktawę Procesja Eucharystyczna po rannej Mszy św. i po wieczornej Mszy św.
 2. Procesja na zakończenie Oktawy 7 VI przejdzie po Mszy św. o godz. 19.00. przy Figurze MB z Lourdes drogą osiedlową ul. Spółdzielców, ul.10-Lecia RKS-u, ul. Przedszkolną i zakończy się na ul. Kwiatowej.
 3. Próba sypania kwiatków w środę o godz. 17.00., bardzo prosimy o przynoszenie kwiatków oraz zwracamy się z prośba, aby jeśli to możliwe dziewczynki szły same, można podejść na chwilę . np. zrobić  zdjęcie czy pokazać się, ale najlepiej jeśli jest ładny szereg tylko samych dziewczynek sypiących kwiatki, tym bardziej że na Rynku będzie mało miejsca.
 4. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy, aby w swoich strojach uczestniczyły w procesjach, zwłaszcza w Boże Ciało i na zakończenie, ale oczywiście zapraszamy w tygodniu, szczególnie wtedy gdy przypada dyżur w asyście.
 5. Parafialny Dzień Chorego obchodzimy w Oktawie Bożego Ciała, we wtorek 5 VI br., o godz. 9.30. okazja do spowiedzi, o godz. 10.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Po Mszy św. Caritas Parafialny zaprasza na kawę i placek do Domu Parafialnego.
 6. Podział dyżurów asysty na Boże Ciało umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, bardzo prosimy, aby w miarę swoich możliwości pełnić potrzebne funkcje.
 7. Chorych i starszych poza Czempiniem odwiedzimy w środę 6 VI br. od godz. 8.30. Prosimy o dokonanie  zapisu z podaniem numeru telefonu.
 8. Chorych i starszych w Czempiniu odwiedzimy w piątek od godz. 8.45./po Procesji/
 9. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od 7.30. do 8.00. oraz od 16.00. do 18.00., /nie będzie już wieczorem/.
 10. Zapraszamy na ostatnie Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.
 11. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy po wieczornej Mszy św., w środę i w piątek 15 minut przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
 12. Zapraszamy na Różaniec Fatimski w sobotę o godz. 7.20., oraz na Nabożeństwo Pierwszej Soboty po rannej Mszy św.
 13. W sobotę wyjazd młodzieży na Lednicę o godz. 6.00., jeszcze do poniedziałku można zapisywać się u ks. Oscara, koszt 50 zł.
 14. Rodziców młodzieży do Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w sobotę 2 VI o godz. 17.00.
 15. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja na czerwiec : „aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności”.
 16.  Dzieciom i Rodzicom dziękujemy za ofiarowany dodatkowy prezent z okazji Pierwszej Komunii św. – gabloty na wota , które znajdują się u Matki Bożej Pocieszenia i św. Józefa. Bóg zapłać.
 17. W ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 13226 zł.  Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 18. W przyszłą Niedzielę 3 VI po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na Wotum Wdzięczności Narodu za odzyskaną niepodległość – na Świątynie Bożej Opatrzności.
 19. Jutro w poniedziałek o godz. 11.00. w naszym kościele sprawowana będzie Msza św. dziękczynno – błagalna w intencji księży, którzy przyjęli Sakrament Kapłaństwa wraz z ks. Prałatem Czesławem w dniu 27 V 1965 oraz z księdzem Andrzejem w dniu 26 V 1994. W imieniu księży zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 20. Biuro Parafialne w poniedziałek rano nie będzie czynne z powodu Zjazdu księży.
 21. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów. Przewodnik kosztuje 6 zł z książeczką na czerwiec.
 22. Wszystkim mamom składamy życzenia słowami : „.. i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi…”. Mszę św. W intencji naszych żywych i zmarłych mam  ofiarujemy w dzisiejszą niedzielę o godz. 11.30.
 23. Pożegnaliśmy śp. Gertrudę Frąckowiak z ul. Kuczmerowicza,w środę o godz. 13.00. pożegnamy śp. Łucję Mikołajczak z Jasienia dawną Parafiankę z Pniew. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.