4 NIEDZIELA WIELKANOCNA 3.5.2020 parafia-czempin.pl

1. W dzisiejszą Niedzielę 3 Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, ponieważ jest to Niedziela w sobotę w Liturgii obchodziliśmy tę Uroczystość, jednak tradycyjnie intencja Mszy św. zamówiona przez Burmistrza i Radnych Gminy Czempiń za Ojczyznę, jest sprawowana w dzisiejszą Niedzielę 3 Maja o godz. 10.00.
  2. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, któremu towarzyszy myśl: „ Wielka tajemnica wiary”, przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wspierają powołanych swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać.
  3. W Gorzyczkach Msza św. odpustowa w kaplicy pw. MB Królowej Polski dzisiaj o godz. 9.30.
  4. Od piątku 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.
  5. Msza św. w intencji księdza Filipa z okazji imienin sprawowana będzie w środę o godz. 18.00., niech Dary Ducha Świętego nieustannie towarzyszą Księdzu Filipowi w posłudze kapłańskiej, a także opieka Matki Bożej, św. Józefa i św. Michała Archanioła. Szczęść Boże.
  6. W poniedziałek we wspomnienie św. Floriana podczas Mszy św. o godz. 18.00. modlić się będziemy za żywych i zmarłych Strażaków, pamiętajmy w swoich modlitwach o strażakach i ich rodzinach, bo wszyscy korzystamy z ich ofiarnej misji.
  7. W piątek 8 Maja Uroczystość św. Stanisława Bpa i M. Głównego Patrona Polski i Archidiecezji. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
  9. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
  10. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
  11. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  12. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od poniedziałku 20 IV br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 50 osób, z zachowaniem
    2-metrowych odstępów w ławkach.

Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.

1. W Niedzielę przed każdą Mszą św. jest możliwość przyjęcia tylko Komunii św. i powrót do domu.
  2. Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są wyłożone na stojaku wchodząc przez zakrystie, pozostałe pisma są w wersji elektronicznej.
  3. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00   – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00   – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku do piątku

13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

1. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
  3. Pożegnaliśmy śp. Jana Grypczyńskiego z ul. Kuczmerowicza. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.