3 NIEDZIELA WIELKANOCNA 26.4.2020 parafia-czempin.pl

1. Od piątku 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa Majowe o godz. 17.30.
  2. Podczas wieczornego Różańca o godz. 20.30. podejmujemy Nowennę o deszcz, włączmy się wszyscy do tej modlitwy.
  3. W Niedzielę 3 Maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, ponieważ jest to Niedziela w sobotę w Liturgii będziemy wspominać tę Uroczystość, dodatkowa Msza św. w sobotę o godz. 10.00. w intencji naszych rodzin, jednak tradycyjnie intencja Mszy św. za Ojczyznę, będzie odprawiona w Niedzielę 3 Maja o godz. 10.00.
  4. W piątek 1 Maja w liturgii wspominamy św. Józefa Rzemieślnika, dodatkowa Msza św. w piątek o godz. 10.00., natomiast wieczorna Msza o godz. 18.00. sprawowana będzie w intencji mężczyzn z 13 Róży pw. św. Józefa Rzemieślnika – można jeszcze dopisać się do tej Róży.
  5. Na piątek 1 Maja została udzielona dyspensa od pokarmów mięsnych.
  6. W Pierwszy Piątek Miesiąca okazja do Spowiedzi od 7.30. do 8.00. oraz od 16.00. do 18.00., w tym czasie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Odwiedziny chorych i starszych odbywają się za zgodą rodziny po uzgodnieniu.
  8. W Pierwszą sobotę o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po Mszy św.
  9. W środę przypada 29 dzień miesiąca, o godz. 17.20 odmówimy Różaniec i nabożeństwo do św. Michała Archanioła.
  10. W środę 29 IV przypada 75 Rocznica Wyzwolenia Obozu w KL Dachau – Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  11. W środę przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na Maj : „ Módlmy się, aby diakoni wierni służbie Słowa i ubogich, byli ożywiającym znakiem dla całego Kościoła”.
  12. Biuro Parafialne w czasie epidemii czynne od poniedziałku do soboty po Mszy św. ok. godz. 8.35. oraz po Mszy św. ok. godz. 18.35. prosimy chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z kościoła, można także w zakrystii zgłaszać sprawy.
  13. W Biurze można odbierać książeczki komunijne oraz alby, jeżeli rodzice chcą wybrać termin Pierwszej Spowiedzi i Komunii św. to prosimy o uzgodnienie.
  14. Na stronie parafialnej w zakładce Informacje- Nauki Przedmałżeńskie umieszczona jest do wyboru literatura do zapoznania się dla Narzeczonych, którzy pragną w czasie trwania epidemii zawrzeć Sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Katechez Przedmałżeńskich.
  15. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy wszystkim Parafianom, że nie mogąc osobiście przybyć do kościoła w różny sposób przekazywali ofiary na daninę, na potrzeby Parafii. Bóg zapłać.
  16. Zgodnie z nowymi przepisami państwowymi od poniedziałku 20 IV br. w naszym kościele parafialnym podczas liturgii może modlić się 50 osób, z zachowaniem
    2-metrowych odstępów w ławkach.

Obowiązuje noszenie maseczek, oprócz chwili przyjmowania Komunii św.

1. W Niedzielę przed każdą Mszą św. jest możliwość przyjęcia tylko Komunii św. i powrót do domu.
  2. Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są wyłożone na stojaku wchodząc przez zakrystie, pozostałe pisma są w wersji elektronicznej.
  3. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00   – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00   – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku do piątku

13.30. z Jasnej Góry TV TRWAM

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

1. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
  3. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Marię Jankowską r. Idziak dawną Parafiankę z ul. Kuczmerowicza, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Jagodzińskiego z ul. Kolejowej/ we wtorek o 11.00. liturgia na cmentarzu, natomiast Msza św. pogrzebowa w piątek 1 V o godz. 18.00. Niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.