OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 15 III 2020

1. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadzamy od teraz w naszej parafii następujące zmiany:
    1. W Mszach Św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób; pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną intencję
    2. Msze Św. w tygodniu bez zmian
    3. Msze Św. w sobotę o godz. 8.00, 17.00 i 18.00;
    4. Msze Św. w niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 10.45, 11.30, 12.15, 15.00 i 15.45 i w Borowie o 8.45.
    5. Dodatkowo będzie możliwość przyjęcia Komunii Św w niedzielę o godz.13.00. i 16.30 (poza Mszą Św.).
    6. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej zostają odwołane
    7. Nie odbędą się spotkania żadnych grup duszpasterskich

Przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00 – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku 16 marca do niedzieli 22 marca

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku 16 marca do piątku 20 marca

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

Transmisja nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o 16.00 w Radiu Emaus, a Radiu Maryja i TV TRWAM o 17.00.

1. Na naszej parafialnej stronie oraz na Facebooku będziemy transmitować Mszę Św. w niedzielę o godz. 10:00. Także każdego dnia jako kapłani będziemy modlili się w kościele (bez udziału wiernych) o 20:30 na różańcu – zachęcamy, aby w rodzinach również podjęto tę modlitwę, można będzie w niej uczestniczyć także przez transmisję. Można się modlić również razem na falach Radia Emaus.
  2. 18 marca przypada w naszej Parafii Doroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, podział na godziny jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej, można także przybyć w najbardziej pasującej godzinie. Postarajmy się zorganizować sobie czas na modlitwę dziękczynno-błagalną. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.
  3. Osoby, które chcą poświęcić się Matce Bożej przed 33-dniowe rekolekcje prosimy o zgłoszenie się do ks. Filipa – albo po Mszy Św. o 15.45 na salki albo w poniedziałek w ciągu dnia. Będzie można otrzymać książki (podręcznik i traktat św. Ludwika). Rekolekcje rozpoczynamy indywidualnie we wtorek 17 marca. Zachęcamy także inne osoby do tego dzieła – w tym trudnym czasie widać jeszcze bardziej, że potrzebujemy schronić się pod Sercem Matki Bożej. Więcej informacji u ks. Filipa i naszych stronach.
  4. Dziękujemy za dzisiejszą składkę na remont dachu naszego kościoła, zwłaszcza na remont wieży. Ofiary prosimy składać do koszyczka koło chrzcielnicy.
  5. Dziękujemy też za składaną ofiarę na Daninę, koperty są wyłożone na stoliku pod chórem.
  6. Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia na stojaku pod chórem, ofiary prosimy wrzucić do skarbony w ścianie.
  7. Pożegnaliśmy śp. Józefa Kostrzewskiego z ul. Poznańskie Przedmieście i śp. Bożenę Lis z Głuchowa,we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Franciszka Koniecznego ze Starego Gołębina. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.