OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 III 2020

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- rano po Mszy, o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

Wieczorną Drogę Krzyżową poprowadzą ojcowie . Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00.
  2. Po Mszach św. zbieramy ofiary na potrzeby kościoła misyjnego „ Ad Gentes”, na plakacie w gablocie są także informacje o innych formach pomocy misjonarzom.
  3. 18 marca przypada w naszej Parafii Doroczny Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu, podział na godziny jest umieszczony w gablocie i na stronie parafialnej, można także przybyć w najbardziej pasującej godzinie. Postarajmy się zorganizować sobie czas na modlitwę dziękczynno-błagalną.
  4. Dzieci z klasy III zapraszamy na spotkania liturgiczne do kościoła:

3a w poniedziałek od 15.30. do 16.30.

3b w środę od godz. 12.45. do 13.45.

3c w poniedziałek od 12.45. do 13.45.

3d w środę od godz. 10.10. do 11.10.

3e w poniedziałek od godz. 13.45. do 14.45.

Spotkanie zainteresowanych w sprawie alb komunijnych w sobotę o godz. 16.00. w Domu parafialnym.

1. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 8 Różę pw. MB z Lasalette.
  2. W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji naszych rodzin. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
  3. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 18.30.
  4. Pierwsze spotkanie w Poradni dla Narzeczonych odbędzie się w czwartek o godz. 17.00. w Domu Parafialnym.
  5. Zapraszamy na konferencję przygotowującą do zawierzenia Matce Bożej Zapraszamy na konferencję przygotowującą do zawierzenia Matce Bożej w czwartek o godz. 19.00. do Domu Parafialnego.
  6. W przyszłą Niedzielę składkę na remont dachu naszego kościoła zwłaszcza remont wieży.
  7. Po Mszach św. o godz. 8.00., 10.00. i 11.30. w Domu Parafialnym można nabywać zabytkowy łupek z wizerunkiem naszego kościoła, złożone ofiary przeznaczamy na remont wieży.
  8. W gablocie umieszczony jest plakat o Ekstremalnej Drodze krzyżowej, która odbędzie się w Śremie 3 IV br.
  9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Czempiniu serdecznie zaprasza uczniów i rodziców na targi edukacyjne w dniu 13 marca w godzinach od 17.00 do 18.30. W targach wezmą udział szkoły z Kościana, Poznania, Grzybna, Nietążkowa, Mosiny i Śremu. Jest to możliwość do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół. Tragi odbędą się w filii szkoły w Borowie, dawnym gimnazjum.
  10. Dziękujemy 4 Róży za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, dziękujemy też za składaną ofiarę na Daninę, koperty są wyłożone na stoliku pod chórem.
  11. W związku z rosnącymi kosztami utylizacji śmieci i karami kierujemy wielki apel o sumienną segregację śmieci na cmentarzu, zużyty znicz koniecznie należy rozebrać na części i osobno wyrzucać puste i czyste szkło, osobno plastikowe wkłady i osobno metal.
  12. Przewodnik Katolicki , Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.
  13. Pożegnaliśmy śp. Teresę Nowacką z Nowego Tarnowa. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.