ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

                                                I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 III 2020

 

 1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii p. Annę Skupińską, która dzieli się świadectwem oddania życia Jezusowi przez ręce Matki Bożej. Dziękujemy za obecność i modlitwę. Konferencje wprowadzające w 33-dniowe rekolekcje zawierzenia odbędą się 5,12 i 19 marca o godz. 19.00 w Domu Parafialnym.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki :

- po rannej Mszy św. o godz.8.30,

- z udziałem dzieci o godz.17.00.

- dla starszych i dla młodzieży o godz.18.30.

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ksiądz Filip.
 2. Poświęcenie książeczek dzieciom z klasy III odbędzie się w dzisiejszą niedzielę podczas Nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 15.00. Zapraszamy dzieci ze swoimi rodzinami.
 3. Przy ołtarzu Serca Pana Jezusa możemy zapisywać się, podobnie jak rok temu na post lub inne wyrzeczenia w intencji nawrócenia naszej parafii. Na odwrocie karteczek wylosujemy bardzo konkretne zadanie do wykonania. Dziękujemy za przygotowanie tablicy wspólnocie Światło Ewangelii.
 4. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu w Pierwszy Piątek od godz. 8.10.
 5. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w Pierwszą Sobotę od godz. 8.10.
 6. Spowiedź i Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek od godz. 7.30 do 8.00., od 16.00. do 18.00. z udzieleniem Komunii św. od 16.00. do 17.00.
 7. Nabożeństwo Pierwszej Soboty : o godz. 7.20. Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP, medytacja po Mszy św.
 8. Przyszła Niedziela to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, po Mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar na potrzeby kościoła misyjnego „ Ad Gentes”, na plakacie w gablocie są także informacje o innych formach pomocy misjonarzom.
 9. Odpowiadając na Apel Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego najbliższa środa podczas Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00. będzie dniem wspólnej modlitwy dla wszystkich Członków Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej w intencji wszystkich sprawujących władzę, aby ich działania nie prowadziły do kwestionowania Prawa Bożego będzie najbliższa środa 4 III br. W tym dniu wspominamy św. Kazimierza królewicza, który jest czczony jako patron ładu w życiu społecznym, a także wzór postępowania dla osób sprawujących władzę i rządy w państwie. Zapraszamy do naszego kościoła w środę na godz. 21.00.
 10. Organizujemy w Dekanacie pielgrzymkę na Beatyfikację księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się w Warszawie w dniu 7 VI br., koszt 80 zł, w zakrystii lub w Biurze zapisy z podaniem nr PESEL i wpłatą 80 zł do 16 III br.
 11. Rodziców dzieci klasy 3 zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego we wtorek o godz. 18.30.
 12. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie w czwartek o godz. 18.30. do Domu Parafialnego.
 13. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 7 Różę pw. Matki Bożej z Lourdes.
 14. W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji chorych, cierpiących i starszych oraz za wszystkich, którzy im pomagają. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
 15. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych/poprzednio polecanych w 1,2 i 3 tajemnicy/ odmawiamy w sobotę o godz. 17.25. , Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 16. W gablocie umieszczony jest plakat o 10 Śremskim Forum Edukacyjnym, które odbędzie się w sobotę 7 marca br.
 17. Spotkania w grupach przed Bierzmowaniem:

- grupa św. Łukasz Ewangelisty w poniedziałek o 19.00

- grupa św. Krzysztofa we wtorek o godz. 17.00 w Kotłowni

- grupa św. Jana Kasjana w środę o godz. 18.00.

 1. Przewodnik Katolicki oraz dla dzieci, Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.