ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 7 Niedziela Zwykła 23 II 2020  parafia-czempin.pl

 

 1. Środą Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 8.00., 10.00., 16.00., 18.00., w Borowie o godz. 17.00., w Gorzyczkach o godz. 16.30. Podczas każdej Mszy św. posypanie głów popiołem oraz przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Archidiecezjalną, na działalność Caritas można przekazać 1% podatku dochodowego, do czego zachęcamy. W środę popielcową obowiązuje post ścisły , od którego nie ma dyspensy.
 2. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki:

      po rannej Mszy św. o godz. 8.30., z udziałem dzieci o godz. 17.00. oraz dla starszych i dla

      młodzieży po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz.15.00., bezpośrednio po nich Msza św. około godz.15.45. Nie będzie Mszy św. o godz.18.00. Rozważania podczas Gorzkich Żali prowadzi ks. wikariusz Filip Kodur.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „ Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Celem modlitw jest wyrobienie u wiernych odpowiedniej postawy wobec osób nadużywających alkoholu. W piątek Drogę Krzyżową o godz. 18.30. poprowadzi Ruch Trzeźwościowy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 6 Różę pw. NMP Matki Kościoła
 4. W tym tygodniu podczas wieczornego Różańca oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji trzeźwości. Zapraszamy do przyjścia i do wspólnej modlitwy.
 5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na marzec : „ Módlmy się, aby Kościół w Chinach trwał w wierności Ewangelii i wzrastał w jedności”.
 6. Na Nabożeństwo do św. Michała Archanioła zapraszamy w sobotę o godz. 17.20 Różaniec połączony z Nowenną do św. Michała Archanioła i Błogosławieństwo o godz. 17.20.
 7. Caritas Archidiecezjalna zachęca do przekazania na swoją działalność 1% podatku dochodowego.
 8. Katechezy dla Narzeczonych rozpoczynają się w piątek o godz. 19.00. w Domu Parafialnym, zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Pierwsze spotkanie w Poradni dla Narzeczonych 12 III, drugie 19 III, trzecie 16 IV. Spotkania w Domu Parafialnym o godz. 17.00.
 10. W ubiegłą Niedzielę na składkę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 9991 zł. Dziękujemy Staropolskim „ Bóg zapłać!”. Następnym etapem będzie naprawa pęknięć w okolicach rozety nad głównym wejściem, będą trwały róże rozmowy i konsultacje dotyczące celowości naprawy i zakresu prac. Gdy będą konkrety podamy do wiadomości.
 11. Poświęcenie książeczek dla dzieci z klasy 3 odbędzie się podczas nabożeństwa Gorzkich Żali w przyszłą Niedzielę 1 III o godz. 15.00. natomiast rodziców dzieci z klasy 3 zapraszamy na spotkanie we wtorek 3 III br. o godz. 19.00. do Domu Parafialnego.
 12. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. połączoną z katechezą w dzisiejszą niedzielę na godz. 19:00. Zachęcamy do udziału także Rodziców kandydatów.
 13. Osoby dorosłe zachęcamy do wzięcia udziału w szkole lektora – chętnych prosimy o kontakt z ks. Filipem.
 14. W przyszłą sobotę i w Niedzielę gościć będziemy pana Adriana Pakułę, który w naszej Archidiecezji zachęca do oddania się Jezusowi przez ręce Matce Bożej, co chcemy uczynić.
 15. W miejscu gdzie był Obraz Matki Bożej na stoliku znajduje się Parafialna Pamiatkowa Księga Jasnogórska, można do niej wpisać swoje przemyślenia, postanowienia, zawierzenie. Treść Księgi zostanie przewieziona na Jasna Górę.
 16. Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki prosił, aby darem po Nawiedzeniu Obrazu matki Bożej Częstochowskiej była czwartkowa godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, dlatego zapraszamy do modlitwy w każdy czwartek od godz. 17.00. do 18.00.
 17. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.
 18. W Domu Parafialnym  po Mszy św. o 8.00., 10.00. i 11.30. można nabywać zabytkowy łupek z wizerunkiem naszego kościoła, dochód przeznaczamy na remont wieży.
 19. Pożegnaliśmy śp. Zdzisława Bisiorka z ul. Kuczmerowicza oraz śp. Helenę Wojciechowską z ul. Krótkiej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.