ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

 

                           OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 Niedziela Zwykła 16 II 2020  parafia-czempin.pl

 1. Panu Bogu jesteśmy wdzięczni za czas Nawiedzenia Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, dziękujemy ojcu Sylwestrowi za duchowe poprowadzenie nas w czasie Rekolekcji oraz Ojcu Pawłowi Kustoszowi, za umożliwienie spotkania na Filiach.
 2. W miejscu gdzie był Obraz Matki Bożej na stoliku znajduje się Parafialna Pamiatkowa Księga Jasnogórska, można do niej wpisać swoje przemyślenia, postanowienia, zawierzenie. Treść Księgi zostanie przewieziona na Jasna Górę.
 3. Niech Dobry Bóg przez orędownictwo Matki Bożej udzieli Łask wszystkim, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Nawiedzenia, dziękujemy za wszystkie przygotowania, i te duchowe i te materialne, dziękujemy ks. Filipowi , Służbie Liturgicznej i osobom współpracującym, dziękujemy za wartę i za świadectwo Straży Pożarnej. Niech nam Błogosławi i sprzyja ze swym Synem Panna Maryja. Amen.
 4. Do soboty Msze św. zamiast o godz. 18.00. sprawujemy o godz. 16.00.
 5. W tym tygodniu Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i w czwartek od godz. 9.00. do 10.00.
 6. W piątek swoje imieniny obchodzi ks. Bp Damian Bryl, pamiętajmy o Solenizancie w swoich modlitwach.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 15.20., Msza św. w ich intencji o godz. 16.00. W tę sobotę będziemy czytać imiona i nazwiska zmarłych, których do tej pory czytaliśmy w 3, 4 i 5 tajemnicy natomiast tych, których czytaliśmy w 1, 2 i 3 tajemnicy będziemy czytać w Pierwszą sobotę Miesiąca o godz. 17.20. Zmarłych, których czytaliśmy w 3 tajemnicy podzielimy i pierwszą część czytać będziemy w Pierwszą Sobotę ,a drugą część w czwartą sobotę. Pod chórem na tablicach można zapoznać się z aktualnym nowym podziałem.
 8. Kandydatów do Bierzmowania oraz ich Rodziców zapraszamy na kolejną Mszę Św. z katechezą w najbliższą niedzielę o godz. 19:00.
 9. Spotkanie w grupie przed Bierzmowaniem – grupa św. Klary w poniedziałek o godz. 18:40.
 10. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 11. W imieniu Sióstr i podopiecznych Domu Samotnej Matki dziękujemy wszystkim wyjątkowo licznym ofiarodawcom „Paczuszki dla maluszka”
 12. W naszej parafii organizujemy szkołę lektora dla osób dorosłych i dla ministrantów Spotkania potrwają przez 6 sobót począwszy od 29 lutego w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 10.00 do 14.30. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie naszej parafii oraz u ks. Filipa.
 13. Posterunek Policji w Czempiniu w związku z sygnałami dotyczącymi spożywania alkoholu w miejscu publicznym w rejonie Rynku w Czempiniu przypomina o zakazie spożywania alkoholu w miejscu publicznym.
 14. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.