OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 Niedziela Zwykła 9 II 2020  parafia-czempin.pl

1. Panu Bogu już jesteśmy wdzięczni za Łaski udzielone podczas przygotowań do Przyjęcia Matki Bożej Częstochowskiej, choć jeszcze trwają Rekolekcje Maryjne, które głosi nam ojciec Sylwester Kopyt z Klasztoru Ojców Paulinów, to już chcemy dziękować Ojcu Sylwestrowi za umacnianie naszej wiary i za osobiste Jego świadectwo, które gorliwiej prowadzi nas przez Maryję do Chrystusa.
  2. Ofiary z rekolekcji przeznaczamy Ojcu na działalność Klasztoru, Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary.
  3. W zakrystii u ojca można nabyć ikony Matki Bożej, są to ręczne arcydzieła dlatego kosztują od 200 do 350 zł.
  4. Jutro w poniedziałek o godz. 17.00. w Kościele Nabożeństwo Oczekiwania, ok. godz. 17.30. na Rynku – narożnik z ul. Długą powitanie Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i procesyjne wprowadzenie do Kościoła – na czele Procesji Krzyż i Sztandary.
  5. Bardzo prosimy, aby w miarę możliwości przybywać do Kościoła według rozpisanego Planu Nawiedzenia.
  6. W czasie trwania Nawiedzenia w Naszym Dekanacie do 22 lutego Msza św. zamiast o godz. 18.00. sprawowana będzie o godz. 16.00.
  7. Składamy szczere podziękowanie za włożone serce w przygotowanie pięknych dekoracji, które wyrażają jak bardzo ważna jest obecność Matki Najświętszej w naszym domy, prosimy, aby dekoracje pozostały do 22 lutego, czyli tak długo, jak trwa Nawiedzenie w naszym Dekanacie. Smutna jest tylko wiadomość, że znalazły się złe osoby, który odważyły się i poniszczyły ten znak Miłości do Matki Bożej, trzeba modlić się o ich nawrócenie.
  8. Biuro Parafialne w najbliższy poniedziałek i we wtorek nie będzie czynne. Czynne będzie w czwartek od godz. 9.00. do 10.00. oraz w sobotę od godz. 9.00. do 10.00.
  9. Składkę z przyszłej Niedzieli, przeznaczamy na inwestycje związane z remontem dachu.
  10. Po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabyć zabytkowy łupek z wizerunkiem naszego kościoła, zebrane ofiary przeznaczamy na inwestycje związane z remontem dachu.
  11. W Domu Parafialnym po Mszach św. można nabywać po 5zł magnesy jako pamiątka z parafialnego Nawiedzenia, mogą też służyć jako mały ołtarzyk i trwały dokument.
  12. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny , Miłujcie się oraz Arka są do nabycia u ministrantów.
  13. W środę o godz. 13.00. pożegnamy śp. Stanisławę Wojciak ze Słonina, w czwartek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Henrykę Krakowską z ul. Żeromskiego. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.