ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                           4 NIEDZIELA ZWYKŁA   2 II 2020 parafia-czempin.pl

                     Święto Ofiarowania Pańskiego Matki Boskiej Gromnicznej

 1. Z okazji imienin księdzu Kanonikowi Ryszardowi i Panu Organiście Oskarowi życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w służbie dla Pana Boga i dla ludzi. Szczęść Boże.
 2. Bardzo dziękujemy za modlitwę z rodzinami podczas kolędy, za wszystkie rozmowy i sugestie dotyczące życia naszej parafii. Bóg zapłać za złożone 20275zł.. które przeznaczamy na potrzeby naszego kościoła. Dziękujemy też za wszystkie poczęstunki.
 3. W dzisiejszą Niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Boskiej Gromnicznej, przeżywając poświęcenie i ofiarowanie ze świecami oddajmy Panu Bogu swoje życie, aż po jego kres gdy będziemy trzymać światło w chwili swojej śmierci.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania zakonne, a po Mszach św. zbierane będą ofiary na klasztory klauzurowe, które utrzymują się tylko z ofiar. W naszej archidiecezji mamy dwa takie klasztory : siostry karmelitanki na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu i siostry klaryski w Pniewach.

Dzieciom z kl. 3 życzymy aby, aby wiernie szły za Światłem od Boga.

 1. Chorych i starszych w Czempiniu odwiedzimy w piątek od godz. 8.00.
 2. Od czwartku rozpoczynamy Maryjne Rekolekcje, które bezpośrednio przygotowują na spotkanie z Matką Bożą Częstochowską, zróbmy wszystko, aby uczestniczyć w Rekolekcjach, które poprowadzi Paulin Ojciec Sylwester Kopyto. Pod chórem można jeszcze zabrać Plan Rekolekcji i Nawiedzenia oraz książeczkę kolędową. W czwartek, piątek i w sobotę Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 10.00. i 18.00., w Niedzielę podczas każdej mszy św., od czwartku do Niedzieli zapraszamy także na Apel Jasnogórski o godz. 21.00. 
 3. Okazja do Spowiedzi św. 30 minut przed każdą Mszą św. oraz przed Apelem Jasnogórskim.
 4. Poprzednie Nawiedzenie w naszej Parafii odbyło się 9 i 10 XII 1977 roku.
 5. Bardzo serdecznie zachęcamy do dekoracji swoich domów, ulic, aby zaznaczyć wyjątkowość i cudowność wydarzenia Nawiedzin Matki Bożej. Po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabyć ozdoby.
 6. Po Mszach św. w Domu Parafialnym, można nabywać pamiątki z łupka, minimalny koszt przygotowania pamiątek wyniósł 20zł, nabywając zabytkowe pamiątki nadal wspieramy remont dachu. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy.
 7. Przewodnik katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.
 8. W poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Bilskiego z Piechanina , w środę o godz. 14.00. pożegnamy śp. Piotra Dudę z Piotrkowic. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.