OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ZWYKŁA 26 I 2020

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

www.parafia-czempin.pl

1. Bardzo zachęcamy do zabrania Planu Rekolekcji i Nawiedzenia Obrazu Matki Bożej i oczywiście do osobistego uczestnictwa, planujemy od 1 lutego rozpocząć dekorację naszej parafii, ozdoby można nabyć po Mszy św. w Domu Parafialnym.
  2. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. w czasie kolędy od poniedziałku do piątku o godz. 8.00., z wyjątkiem środy ponieważ przypada 29 dzień miesiąca, dlatego w środę Msza św. o godz. 8.00. oraz o godz. 17.45. Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia połączone z Nabożeństwem do św. Michała Archanioła.
  3. Jeżeli ktoś chce poświęcić nowy dom lub mieszkanie to prosimy zgłosić to w zakrystii.
  4. Biuro Parafialne w tym tygodniu czynne w poniedziałek i w czwartek od godz. 9.00. do 10.00.
  5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na miesiąc luty : „ Módlmy się, aby krzyk braci migrantów, którzy wpadli w ręce pozbawionych skrupułów handlarzy ludzi, był słyszany i brany pod uwagę”.
  6. W przyszłą Niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Boskiej Gromnicznej, na Mszach św. odbędzie się poświęcenie i ofiarowanie ze świecami.

Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się o nowe powołania zakonne, a po Mszach św. zbierane będą ofiary na klasztory klauzurowe, które utrzymują się tylko z ofiar. W naszej archidiecezji mamy dwa takie klasztory : siostry karmelitanki na Wzgórzu św. Wojciecha w Poznaniu i siostry klaryski w Pniewach.

1. Poświęcenie świec dla dzieci z klasy III odbędzie się w przyszłą Niedzielę 2 II podczas Mszy św. o godz. 11.30. Życzymy dzieciom, aby wiernie szły za Światłem od Boga.
  2. Odwiedziny chorych i starszych poza Czempiniem w pierwszą sobotę 1 II od godz. 8.10.
  3. Odwiedziny chorych i starszych w Czempiniu odbędą się w Pierwszy Piątek 7 II od godz. 8.10.
  4. Na Nabożeństwo Fatimskie zapraszamy w sobotę 1 II o godz. 7.20, Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi, a medytacja po Mszy św.
  5. W ubiegłą Niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy na składkę 12915zł, oraz 15686zł wpłacone na konto od indywidualnych ofiarodawców. Dziękujemy Staropolskim „Bóg zapłać”. Nasz dług zmniejszył się do ok. 6000zł.
  6. Dziś po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na Radio Emaus, które w kościańskim rejonie można słuchać na falach 106,2 MHz.
  7. Z choinki przy Żłóbku do 2 lutego można zabrać specjalną bombkę i przygotować Paczuszkę dla maluszka, czyli dary kosmetyczne, które przekażemy dla potrzebujących w Domu prowadzącym przez siostry Seraficki w Poznaniu. Dziękujemy tym, którzy już przynieśli dary.
  8. W gablocie znajduje się kontakt i informacja o możliwości zapisania się na pielgrzymkę do Medjugorie.
  9. W gablocie znajduje się kontakt z osobami z Akcji katolickiej i Rady Duszpasterskiej, którzy organizują „Wakacje z Panem Bogiem”, termin od 1 do 6 VIII br., Ośrodek Caritas „Gwiazda Aniołów Stróżów” w Kołobrzegu, koszt 600 zł, zapisy do 2 II i wpłata 100zł. Ponieważ jest mało czasu prosimy o szybki kontakt z podanymi osobami.
  10. W naszej parafii organizujemy szkołę lektora dla osób dorosłych. Jej  celem jest przygotowanie do pełnienia funkcji lektora podczas liturgii oraz pogłębienie swojej wiary i znajomości Pisma Świętego. Spotkania potrwają przez 6 sobót począwszy od 29 lutego w naszym Domu Parafialnym w godzinach od 10.00 do 14.30. Równocześnie odbędzie się także kurs lektorski dla ministrantów. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie naszej parafii oraz u ks. Filipa.
  11. Koło Chrzcielnicy można zobaczyć obraz przedstawiający nasz kościół oraz specjalnie nadrukowane z tym obrazem zabytkowe łupki, które chcemy od przyszłej Niedzieli rozprowadzać jako dar na remont dachu. Pani Grażynie Dziedzic dziękujemy za namalowanie obrazu, a Panu Łukaszowi Zakrzewskiemu i Pracownikom za pomysł i wykonywanie pamiątek. Sukcesywnie będziemy informować o możliwości nabywania pamiątki z naszego kościoła.
  12. Wszystkim, którzy rozpoczęli czas Ferii życzymy odpoczynku i bezpiecznego wykorzystania czasu
  13. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi można nabyć u ministrantów.
  14. Pożegnaliśmy śp. Marię Kowalską z ul. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Alojzego Stankowiaka z ul. Jeździeckiej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.