ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                                   OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA

                                                         23.6.2019 parafia-czempin.pl

 

 1. Wszystkim Ojcom z okazji Dnia Ojca składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa , potrzebnego zdrowia w wypełnianiu swojego powołania na wzór św. Józefa Opiekuna Rodzin. Mszę św. w intencji żywych i zamarłych ojców ofiarujemy w dzisiejsza Niedzielę o godz. 11.30. szczęść Boże.
 2. Zapraszamy na Parafialny Dzień Osób Starszych i Chorych w najbliższy wtorek od godz. 9.30. okazja do spowiedzi, o godz. 10.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Po Mszy św. Caritas Parafialny zaprasza do Domu Parafialnego na kawę i placek. W miarę możliwości zatroszczmy się o możliwość przybycia do kościoła i na salki.
 3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po rannej i po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła. Jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 4. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiamy przed wyjściem procesji, natomiast w środy i w piątki 15 min. przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
 5. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po rannej i po wieczornej Mszy św. procesja Eucharystyczna. Bardzo prosimy o zorganizowanie asysty według ustalonego podziału.

      Chrystusowi powierzajmy nasze rodziny, miasta i wioski naszą Parafię, naszą czempińską ziemie i ludzi.

 1. W czwartek o godz. 17. 30. odśpiewamy Nieszpory, i po Nieszporach poświęcenie ziół oraz kwiatów. Msza św. o godz. 18.00., po niej procesja do czterech Ołtarzy na Zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Procesja przejdzie z Kościoła ulicami : Ogrodowa, Powstańców Wielkopolskich, Marciniaka, Ogrodowa i powrót do kościoła.
 2. Wszystkim za okazane świadectwo wiary podczas procesji Bożego Ciała niech Bóg obdarzy potrzebnymi łaskami. Osobne podziękowanie za serce włożone w przygotowania pięknych ołtarzy, za okazaną życzliwość i cierpliwość, dziękujemy Policji, Straży, Służbie Medycznej i Liturgicznej za solidne wypełnienie swoich funkcji, za wytrwałą pomoc przy nagłośnieniu procesji, za wyśpiewaną cześć Panu Jezusowi, dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzinom składamy podziękowania staropolskim „Bóg zapłać”.
 3. W gablocie umieszczone są plakaty o Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce, która wyrusza z 6 VII z Poznania oraz 5 VII z Kościana. Zachęcamy do wędrowania.
 4. W ubiegłą Niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy na składkę 9412 zł, natomiast indywidualnemu ofiarodawcy dziękujemy za wpłacone 10000zł.  Dziękujemy wszystkim  Staropolskim „ Bóg zapłać”.
 5. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na lipiec : „ aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów”.
 6. We wtorek w liturgii wspomnienie NMP Świętogórskiej z Gostynia, w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 7. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 8. Życzymy szczęśliwych i bezpiecznych wakacji
 9. We wtorek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Kazimierza Bilskiego z Piechanina. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amem.