ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

                      OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

                                                     16 VI 2019 parafia-czempiń.pl

 1. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. o godz. 8.00., 10.00., ok. 12.00./ na zakończenie procesji/ i  00. Ok. godz. 10.40. wyruszy Procesja Eucharystyczna, która w tym roku przejdzie ulicami : Długa, Kolejowa, Kuczmerowicza i Ogrodowa. W Borowie Msza św. o godz. 8.45., w Gorzyczkach o godz. 9.30. Bardzo prosimy o wystrój domów, pomoc w budowaniu ołtarzy, niesienie baldachimu, sztandarów, sypanie kwiatków, niesienie świec i oczywiście swoją obecnością najpiękniej oddamy cześć  Jezusowi, który „ …zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”. Przez całą Oktawę Procesja Eucharystyczna po rannej Mszy św. i po wieczornej Mszy św.
 2. Procesja na zakończenie Oktawy 27 VI przejdzie po Mszy św. o godz. 18.00. Trasa z kościoła ul. Ogrodowa, Powstańców Wlkp. Marciniaka, Ogrodowa i powrót do kościoła
 3. Próba sypania kwiatków w środę 19 VI o godz. 17.00., bardzo prosimy o przynoszenie kwiatków oraz zwracamy się z prośbą, aby jeśli to możliwe dziewczynki szły same, można podejść na chwilę . np. zrobić  zdjęcie czy pokazać się, ale najlepiej jeśli jest ładny szereg tylko samych dziewczynek sypiących kwiatki.
 4. Dzieci Pierwszokomunijne zapraszamy, aby w swoich strojach uczestniczyły w procesjach, zwłaszcza w Boże Ciało i na zakończenie, ale oczywiście zapraszamy w tygodniu, szczególnie wtedy gdy przypada dyżur w asyście.
 5. Parafialny Dzień Chorego obchodzimy w Oktawie Bożego Ciała, we wtorek 25 VI br., o godz. 9.30. okazja do spowiedzi, o godz. 10.00. Msza św. z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia. Po Mszy św. Caritas Parafialny zaprasza na kawę i placek do Domu Parafialnego.
 6. Podział dyżurów asysty na Boże Ciało umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej, bardzo prosimy, aby w miarę swoich możliwości pełnić potrzebne funkcje.
 7. Nabożeństwo Czerwcowe odprawiamy po wieczornej Mszy św., w środę i w piątek 15 minut przed Mszą św. w łączności z nabożeństwami.
 8. Bóg zapłać  za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 9. Biuro Parafialne w poniedziałek wieczorem,  nie będzie czynne z powodu wyjazdu  na Odpust św. Brata Alberta w Kościanie oraz pożegnania księdza Proboszcza Pawła Pospiesznego.
 10. Msza Św. na zakończenie Szkoły Podstawowej dla kl. 8 oraz na zakończenie Gimnazjum dla kl.III Gimnazjum sprawowana będzie we wtorek 18 VI o godz. 16.00. Natomiast Msza Św. na zakończenie roku dla klas I - VII będzie odprawiona w piątek 21 VI o godz. 8.00. Zapraszamy do dziękczynnej modlitwy.
 11. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15., Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 12. W Gostyniu w dniach od 25 do 29 czerwca odbywają się Dni Młodych – Paradiso 2019. Zapraszamy na nie młodzież od 14 do 30 roku życia. W programie liczne ciekawe warsztaty, konferencje i spotkania. Koszt udziału to 170 zł. Zapisy z wpłatą u ks. Filipa do dnia 18 VI.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
 14. Wszystkim ojcom składamy życzenia słowami : „.. i zdrowia i szczęścia i błogosławieństwa przez ręce Maryi…”. Mszę św. W intencji naszych żywych i zmarłych ojców  ofiarujemy w przyszłą niedzielę 23 VI o godz. 11.30.
 15. Pożegnaliśmy śp. Pawła Jaroszyńskiego z ul. Kuczmerowicza.  Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.