ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

12 V 2019 parafia-czempin.pl

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, któremu towarzyszy myśl: „ W Mocy Bożego Ducha”, po Mszach św. zbieramy ofiar na ASD w Poznaniu, przy tej okazji dziękujemy wszystkim, którzy przez cały rok wspierają powołanych swoją modlitwą i ofiarą. Bóg zapłać.
 2. Zapraszamy na modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej - jutro w poniedziałek, wieczornym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Przemysław Tyblewski, Prefekt Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, o godz. 20.00. Różaniec, ok. godz. 20.45. Msza św. i procesja ze świecami. Szczególną intencją i tematyką tegorocznych nabożeństw będzie powołanie.
 3. Wyjazd na Uroczystości Powitania Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w sobotę o godz. 10.00., parking przy kościele, dobrze jest zabrać ze sobą składane polowe krzesełka. W całej Archidiecezji o godz. 12.00. będą biły dzwony na znak powitania przez wszystkie kościoły.
 4. W przyszłą Niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. 10 dziewczynek i 17 chłopców przystąpią do Pierwszej Komunii św. Dzieciom i rodzinom życzymy rozwoju przyjaźni z Panem Jezusem i Matką Bożą. Spotkania Liturgiczne we wtorek, w środę i w czwartek o godz. 16.30., Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w piątek po wieczornej Mszy św.
 5. W przyszłą Niedzielę o godz. 13.00. sprawowana będzie dodatkowa Msza św.
 6. Składkę w przyszłą Niedzielę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 7. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 18.30.
 8. Na nabożeństwa majowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30.
 9. Organizujemy wyjazd na Lednicę w dniu 1 VI, koszt 50 zł, przy zapisach podajemy numer PESEL, informacje i zapisy są dostępne na stronie, niepełnoletni jadą za pisemną zgodą rodziców.
 10. W ubiegły wtorek młodzież naszej parafii przyjęła sakrament Bierzmowania. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie młodych do tego momentu oraz pomogli w godnym przeprowadzenie samej uroczystości. Gratulujemy młodzieży i wspieramy modlitwą. Młodych, którzy przyjęli Bierzmowanie i którzy chcieliby dalej pogłębiać swoją przyjaźń z Jezusem zapraszamy na spotkanie w piątek 24 maja na godz. 19:00 do Domu Parafialnego.
 11. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się i Misyjne Drogi są do nabycia u ministrantów.
 12. Pożegnaliśmy śp. Joannę Nowak z ul. Wybickiego, w poniedziałek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Halinę Piotrowicz z ul. Przedszkolnej, we wtorek o godz. 13.00. pożegnamy śp. Leona Walenciaka z Piechanina.  Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.