ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 29 NIEDZIELA ZWYKŁA  21 X 2018 parafia-czempin.pl

 1. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 2. Wymienianki roczne i jednorazowe przyjmowane są w sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym, a w tygodniu w zakrystii.
 3. Zachęcamy do wzięcia udziału w Korowodzie Świętych, który wyruszy w środę 31 X br.
  o godz.17.00 z kościoła parafialnego na ulice Czempinia i powróci na salki. Oprócz stroju ulubionego świętego na korowód można zabrać różne instrumenty muzyczne oraz latarki. Wszystkich, którzy chcieliby w jakikolwiek sposób zaangażować się w to wydarzenie (np. przygotować coś słodkiego, pełnić funkcje szczególnych świętych na trasie korowodu itd.), zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 19:00. na Probostwo.
 4. Spotkania w grupach przez Bierzmowaniem:
  1. Grupa bł. Chiary Badano (8A) w poniedziałek o godz. 19:00,
  2. Grupa Jezusa Opuszczonego (8B) w czwartek o godz. 19:00,
  3. Grupa św. Maksymiliana Marii Kolbego (8C) w piątek o godz. 19:00.
 5. Próba naszej parafialnej grupy teatralnej w sobotę o godz. 12:00 na salkach. Zapraszamy cały czas wszystkie chętny osoby, bez względu na wiek. Na pierwszym spotkaniu było 8 osób, pokazały się już ciekawe talenty, czekamy na kolejne.
 6. Msza św. na cmentarzu 1 XI br. o godz. 14.00.
 7. Różaniec za zmarłych polecanych w Zaduszkach rocznych odmawiamy w sobotę o godz. 17.15. Msza św. w ich intencji o godz. 18.00.
 8. Dzisiejsza Niedziela obchodzona to Światowa Niedziela Misyjna i rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przed kościołem zbieramy ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
 9. W związku z Niedzielą Misyjną w dniach od 28 X do 4 XI wraz ze stowarzyszeniem Oblacka Pomoc Misjom „Lumen Caritatis” organizujemy zbiórkę odzieży. Każdy zebrany 1kg ubrań to 1 zł przekazany na Misje. Odzież powinna być czysta i niezniszczona. Prosimy, aby zapakować ja w worki 60 litrowe. Tak przygotowane worki będzie można przynosić na salki katechetyczne po Mszach św. Więcej informacji na stronie ubraniadooddania.pl
 10. Stowarzyszenie Aktywna Gmina Czempiń zaprasza do wsparcia inicjatywy upamiętniającej mieszkańców gminy zaangażowanych w walkę o wolność Ojczyzny. Okazja do złożenia ofiary na ten pomnik była Niedzielę 14 X oraz 28 X, ofiary można składać po Mszach św., do puszek u oznakowanych Przedstawicieli Stowarzyszenia.
 11. Pierwsze spotkanie w Poradni dla Narzeczonych na salkach w Domu Parafialnym we wtorek 23 X o godz. 17.00., drugie 30 X o godz. 17.00., na trzecie Narzeczeni umawiają się indywidualnie.
 12. Staropolskim " Bóg zapłać" dziękujemy za odnowienie sukienki do Obrazu Matki Bożej Pocieszenia. Kolejnym etapem są konsultacje z konserwatorem zabytków nad sposobem jej umocowania i częstotliwości zakładania.
 13. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę, którą przeznaczamy na remont dachu kościoła, przez orędownictwo św. Józefa Rzemieślnika Panu Bogu powierzajmy wszystkie sprawy remontu. Poświęcenie dachu kościoła i Msza św. w intencji Firmy Pana Stefana Rzepki z Bucza z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla wszystkich Pracowników oraz w intencji wszystkich, którzy modlitwą, ofiarą i życzliwością wsparli remont dachu odbędzie się w przyszłą Niedzielę 28 X br. o godz. 11.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 14. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.