ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

 

            OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.10.2018

                                                                    www.parafia-czempin.pl

 1. Dziś XVIII Dzień Papieski przeżywany pod hasłem „ Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołami oraz na ulicach odbywa się zbiórka ofiar na rzecz Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za każda złożoną ofiarę.
 2. We wtorek 16 X przypada 40 Rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II. Wieczorny Różaniec o godz. 20.00. we wtorek odmówimy przy Krzyżu ma ulicy Kuczmerowicza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji, można też zabrać ze sobą znicze.
 3. Z okazji przypadającej rocznicy założenia Komisji Edukacji Narodowej. Dyrekcji, nauczycielom, wychowawcom i pracownikom przedszkoli i szkół wszelkich szczebli życzymy światła i mocy Ducha Świętego w nauczaniu i wychowywaniu pokoleń młodych Polaków.
 4. W czwartek 18 X przypada Święto św. Łukasza Ewangelisty, który jest patronem Pracowników Służby Zdrowia. Z tej okazji dziękując za wszystkich oddanych nam lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny chcemy prosić, aby swoją misje wśród ludzkiego cierpienia mogli pełnić w jak najlepiej zorganizowanych warunkach i przepisach prawa.
 5. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Światowa Niedziela Misyjna i rozpocznie Tydzień Misyjny. Przed kościołem odbędzie się zbiórka ofiar na Papieskie Dzieła Misyjne.
 6. W związku ze zbliżającą się Niedzielą Misyjną w dniach od 28 X do 4 XI wraz ze stowarzyszeniem Oblacka Pomoc Misjom „Lumen Caritas” organizujemy zbiórkę odzieży. Każdy zebrany 1kg ubrań to 1 zł przekazany na Misje. Odzież powinna być czysta i niezniszczona. Prosimy, aby zapakować ja w worki 60 litrowe. Tak przygotowane worki będzie można przynosić na salki katechetyczne po Mszach św. Więcej informacji na stronie ubraniadooddania.pl
 7. Stowarzyszenie Aktywna Gmina Czempiń zaprasza do wsparcia inicjatywy upamiętniającej mieszkańców gminy zaangażowanych w walkę o wolność Ojczyzny. Okazja do złożenia ofiary na ten pomnik jest dzisiejsza Niedzielę 14 X oraz 28 X, ofiary można składać po Mszach św., do puszek u oznakowanych Przedstawicieli Stowarzyszenia.
 8. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30., dodatkowo we wtorki i w czwartki o godz. 20.00. Dzieci zapraszamy na różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.
 9. Wymienianki jednorazowe i roczne przyjmujemy w soboty i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym.
 10. Pierwsze spotkanie w Poradni dla Narzeczonych na salkach w Domu Parafialnym 23 X o godz. 17.00., drugie 30 X o godz. 17.00., na trzecie Narzeczeni umawiają się indywidualnie.
 11. Spotkania grupach przed Bierzmowaniem:
  1. Grupa św. Franciszka (3A), we wtorek o godz. 19:00.
  2. Grupa św. Marii Goretti (dziewczyny z 3E), w niedzielę 21.X o godz. 11:00.
  3. Grupa św. Dominika Savio (chłopacy z 3E), w niedzielę 21.X o godz. 12:00.

Ponadto informujemy, że najbliższe spotkanie dla wszystkich kandydatów odbędzie się 4 listopada o godz. 19:00.

 1. Dzielnicowy Posterunku Policji w Czempiniu kolejny raz zwraca się z Apelem o zachowanie szczególnej ostrożności na ul. Kolejowej w Czempiniu. Na Krajowej Mapie Zagrożeń często pojawiają się zgłoszenia o przekraczaniu dozwolonej prędkości, w związku z tym, aby zapewnić bezpieczeństwo, będą podejmowane kontrole, aby doprowadzić do wymaganego bezpieczeństwa na drodze.  
 2. Panu Bogu jesteśmy bardzo wdzięczni za dar pięknej pogody w czasie trwania remontu dachu, dzięki czemu wspaniała Firma Pana Rzepki z Bucza i solidni pracownicy mogli sprawnie i bezpiecznie działać. Do tej pory od Parafian i z dotacji uzbieraliśmy około 500000zł, brakuje jeszcze nam około 400000zł. Na stronie parafialnej umieszczony jest numer konta bankowego utworzony na czas remontu dachu, a także informacja o możliwości odpisu Darowizny na cele kościelne. Przygotowujemy też stary łupek, aby był tzw. cegiełką a jednocześnie pozostał pamiątką wsparcia remontu. Wydrukujemy też blankiety bankowe, które będą do zabrania na stolikach pod chórem. Zwracam się z tą serdeczną prośbą do Wszystkich parafian o pomoc, a także zwrócę się z tą prośbą do różnych firm.
 3. Składkę z przyszłej Niedzieli przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła.
 4. Czasopisma katolickie są do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 5. Pożegnaliśmy śp. Jana Redeckiego z ul. 10 Lecia RKS-u, śp. Wiktorię Krzyżostaniak z ul. Śliwkowej, we wtorek o godz. 11.00. pożegnamy Teresę Mroczek z Gorzyc. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.