ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

 

 1. NIEDZIELA ZWYKŁA 23.09.2018r.

 

 1. W sobotę, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała., o godz. 11.00. przeżywać będziemy Odpust Parafialny ku czci św. Michała Archanioła. Mszy Świętej Odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże do nas skieruje ks. Błażej Barczak, Proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP ze Starego Gołębina.

Zapraszamy wszystkich Parafian i Gości do wspólnej modlitwy. Po Mszy św. procesja eucharystyczna, prosimy o niesienie baldachimu, sztandarów, świec, a także przedstawicieli Żywego Różańca, Akcji Katolickiej i Młodzieży do niesienia feretronów. Zapraszamy także jak najwięcej dziewczynek do sypania kwiatków, zachęcamy też dzieci do przyjścia w stroju Archanioła.

W tygodniu przed Odpustem po Mszach św. odmawiać będziemy Litanię do św. Michała Archanioła.

 1. Dzieciom dziękujemy za wszystkie rysunki przedstawiające remont dachu naszego kościoła, zachęcamy do oglądania arcydzieł w nawie bocznej, po stronie Figury MB Różańcowej.
 2. Duszpasterstwo młodzieży Kotłownia + zaprasza na spotkania w soboty o godz. 19:00,
 3. Jeszcze w tym tygodniu do piątku u księdza Filipa młodzież z kl. VIII SP i kl. III Gimnazjum oraz inne chętne osoby mogą zapisać się do grona kandydatów do Bierzmowania. W przyszłą Niedzielę 30 IX od godz. 18.45 dla Kandydatów okazja do spowiedzi z pomocą zaproszonych księży, o godz. 19.30. Msza św. i katecheza.
 4. Młodzież oraz wszystkich chętnych, którzy chcieliby utworzyć parafialną grupę teatralną i przygotować pełnowymiarowe przedstawienie, prosimy o zgłaszanie się do księdza Filipa.
 5. W sobotę o godz. 9:30 zbiórka ministrantów, natomiast o godz. 10:30 zbiórka dla aspirantów. Zachęcamy chłopaków do służenia przy ołtarzu.
 6. Dzieci zapraszamy na próby scholi w soboty o godz. 10.00.
 7. W ubiegłą niedzielę na remont dachu naszego kościoła zebraliśmy 10915 zł. oraz 23800 zł. od indywidualnych ofiarodawców. Dziękujemy Staropolskim Bóg Zapłać”. Panu Bogu dziękujemy za miniony tydzień pracy i dobrej pogody, zawierzajmy dalsze prace św. Józefowi Rzemieślnikowi.
 8. W środę podczas Nowenny Nowenna do Matki Bożej Pocieszenia przypada zmiana tajemnic różańcowych, intencja na październik :”aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu”.
 9. W przyszłą Niedzielę 30 IX o godz. 15.00. w naszym kościele odbędzie się Koncert Charytatywny pod hasłem : Z muzyką w sercu dla Tomka”. Koncert niesie pomoc i wsparcie dla ośmioletniego Tomka napierały z Czempinia, który w grudniu ubiegłego roku zachorował na białaczkę limfoblastyczną. Całkowity dochód ze zbiórki przekazany będzie na dalsze leczenie i rehabilitację, oprawę muzyczna poprowadzi Zespół SEDAMOR z Kórnika. Zapraszamy i zachęcamy do udziału z całymi rodzinami.
 10. Stowarzyszenie Przyjaciół i Sympatyków Ziemi Czempińskiej informuje, że w związku organizowanym w przyszłą Niedzielę 30 IX „ Wielkim Jarmarkiem Czempińskim – Złączeni z Niepodległą.100.Rocznicą odzyskania niepodległości”, zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ulice : Rynek i ul. Długa do ul. Ratuszowej. Przez Rynekbędzie możliwy przejazd drogą wojewódzką. Prosimy o parkowanie samochodów w innych dostępnych miejscach. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.
 11. W tym tygodniu od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 8 Różę pw. MB z Lasalette.
 12. Panu organiście Mateuszowi z okazji imienin składamy życzenia opieki św. Cecylii, aby mógł dalej wielbić Pana Boga przez grę i śpiew i także rozwoju dziecięcej scholi.
 13. Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Arka, Miłujcie się, Misyjne Drogi sa do nabycia po Mszy św. u ministrantów.