ul. Kościelna 1,
64-020 Czempiń

+48 (61) 28 26 573

          OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  23 NIEDZIELA ZWYKŁA 9 IX 2018 parafia-czempin.pl

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy pielgrzymowali do Oborzysk, za ich świadectwo wiary. Pieszych pielgrzymów w tym roku było ok.108.
 2. Rozpoczynamy 8 Tydzień wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców pod Hasem „ w poszukiwaniu drogi”.
 3. W sobotę o godz. 15.00. w naszym kościele rozpocznie się XVII Spotkanie Chóralne, wystąpią Chóry : „Moniuszko” ze Śremu, „Cecylia” z Mosiny, „Lutnia” z Kościana i „Harfa” z Czempinia. W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę 16 IX br. o godz. 14.15. zapraszamy na pieszą pielgrzymkę do krzyża w Iłówcu Wielkim.
 5. Akcję Katolicką zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 18.30.
 6. Żywy Różaniec zapraszamy na spotkanie do Domu Parafialnego w środę o godz. 18.30.
 7. Na Różaniec Fatimski zapraszamy w czwartek na godz. 20.00., następnie Msza św. i procesja ze świecami i Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Wieczornym modlitwom przewodniczyć będzie ks. Patryk Mazur wikariusz parafii pw. Narodzenia NMP w Tulcach.
 8. Rodziców dzieci komunijnych zapraszamy na spotkanie w sobotę 15 IX o godz. 18.50 do kościoła.
 9. Dzieci, które chcą śpiewać w parafialnym zespole zapraszamy na spotkanie w piątek o godz. 16.30. do Domu Parafialnego.
 10. Trwają zapisy do kolejnej grupy kandydatów do bierzmowania. Zapisywać się mogą uczniowie klas: VIII Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum oraz starsi. Jeśli ktoś uzna, że nie jest to jeszcze jego czas, niech odłoży przygotowanie na przyszły rok. Zapraszamy tylko tych, którzy chcą to przygotowanie przeżyć odpowiedzialnie i dojrzale, a nie tylko „zaliczyć”.  Chętnych prosimy, by odbierali deklaracje w zakrystii oraz zapisali się na indywidualną rozmowę z ks. Filipem, która jest także częścią przygotowania. Pierwsze spotkanie wszystkich kandydatów - Msza Św., a po niej katecheza, odbędzie się w niedzielę 30 września o godz. 19:30.
 11. Osoby dorosłe, które w młodości nie przyjęły sakramentu bierzmowania, a teraz chciałyby się do niego przygotować, prosimy o kontakt z ks. Filipem.
 12. Duszpasterstwo młodzieży „Kotłownia +” zaprasza na spotkanie w sobotę o godz. 19:00. Zapraszamy także wszystkich chętnych.
 13. Wraz z Parafią Farną z Kościana i ze Starych Oborzysk organizujemy wyjazd na spotkanie „ Stadion Młodych” do Warszawy w sobotę  6 X br. Spotkanie będzie trwało od 12.00. do 24.00. Mamy do dyspozycji 20 miejsc, osoby niepełnoletnie jadą za zgodą rodziców. Zapisy do piątku, koszt
 14. Ministrantów  z klasy VII i VIII i starszych zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz.10.00.
 15. Ministrantów z klasy I – VI zapraszamy na zbiórkę także w sobotę o godz. 10.00.
 16. Aspirantów i także nowych kandydatów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o godz. 11.00.
 17. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na remont dachu naszego kościoła, natomiast przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na KUL, WT i Szkoły Katolickie.
 18. W liturgii w środę wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek św. Jana Chryzostoma w piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w sobotę NMP Bolesnej. Msza św. w intencji X Róży pw. MB Bolesnej w sobotę o godz. 18.00.
 19. W związku ze zbliżającym się odpustem parafialny, który w tym roku przeżywać będziemy w sobotę 29 IX o godz. 11.00., zachęcamy dzieci do wykonania malowideł naszego kościoła w trakcie remontu.
 20. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy VI Różę pw. NMP Matki Kościoła.
 21. Wyjazd do Zakopanego w Niedzielę 16 IX o godz. 7.00. z parkingu na ul. Kuczmerowicza, obowiązuje zapisanie do autokaru nr1 lub nr2.
 22. Prasa katolicka jest do nabycia po Mszy św. u ministrantów.
 23. Panu Bogu dziękujemy za dar bezpiecznej pracy i dobrej pogody w czasie trwania remontu dachu kościoła. Zawierzajmy dalsze prace w modlitwie do św. Józefa Rzemieślnika.