OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 NIEDZIELA ADWENTU

15.12.2019 parafia-czempin.pl

1. 1. Na roraty zapraszamy od poniedziałku oprócz piątku o godz. 18.00., a w sobotę o godz. 6.15.

Godzinki i Msza Św. o godz. 6.30.

1. Spowiedź adwentowa z pomocą księży z dekanatu odbędzie się we wtorek 17 XII br. w godz. od 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00. oraz od 19.15. do 20.45.
  2. Spowiedź w Gorzyczkach także we wtorek 17 XII od godz. 15.00. do 15.30., w Borowie od 15.30. do 16.00.
  3. Wspólnota „ Światło Ewangelii”, Caritas i Wolontariusze organizują Wigilię dla osób samotnych w dniu 22 XII po Mszy św. o godz. 11.30. w Domu Parafialnym, zapraszamy na Jasełka w wykonaniu dzieci z przedszkola oraz na wspólne spotkanie przy stole wigilijnym. Dla Urzędu Gminy składamy podziękowanie za dofinansowanie.
  4. W sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać opłatki za dobrowolną ofiarę oraz świece po 6 zł, w tygodniu w zakrystii.
  5. Podobnie jak w ubiegłym roku choinki przy żłóbku chcemy przystroić ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Cenne arcydzieła prosimy o przynoszenie do zakrystii, chętnych do pomocy przy budowie żłóbka zapraszamy w sobotę na godz. 11.30.
  6. Chorych i starszych w Czempiniu odwiedzimy w piątek od godz. 8.10., poza Czempiniem odwiedzimy w sobotę 21 XII od godz. 8.10., dodatkowe osoby można zgłaszać w zakrystii.
  7. Bóg zapłać za złożone ofiary na remont dachu naszego kościoła.
  8. Bóg zapłać wszystkim rodzinom, które ofiarowały swój dar dla innych rodzin będących w potrzebie, niech Najświętsze Serce Jezusa obdarza potrzebnymi łaskami. Chcemy też przypomnieć, że ciągle trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek, które można zostawiać w zakrystii ministrantów. Bóg zapłać wszystkim, którzy systematycznie biorą udział w tej akcji.
  9. W imieniu Centrum Kultury w Czempiniu zapraszamy na Koncert Kolęd, który odbędzie się w naszym kościele 20 XII br. o godz. 18.00., wystąpi Maciej Miecznikowski oraz Leszcze. Bilety do nabycia w centrum Kultury.
  10. W piątek 20 XII nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
  11. Biuro Parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne ze względu na wyjazdy na Spowiedzi w Dekanacie, ważne sprawy prosimy zgłaszać przed lub po Mszy św. w
  12. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. od poniedziałku do czwartku zapraszamy 5 Różę pw. MB Pocieszenia, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji uzależnionych od jakichkolwiek form zniewolenia.
  13. U ministrantów jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz Arka i Misyjne Drogi oraz po 2 zł kalendarze Archiwum Archidiecezjalnego. Ministranci rozprowadzają sianko, złożone ofiary przekażą na swoją działalność.
  14. Pożegnaliśmy śp. Urszulę Maliczak z ul. Strumykowej, w środę o godz. 12.00. pożegnamy śp. Jana Roszaka z Piotrkowic. Zmarła siostra Rafała Włodarczak – Elżbietanka – pochodząca z Parafii w Głuchowie, związana też z naszą Parafią przez swoją siostrę. Siostra Rafała jest założycielką sierocińców „Domy Pokoju” w Jerozolimie i w Betlejem, na te sierocińce przekazujemy ofiary składane za kredę i kadzidło. Siostra została odznaczona przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek w Poznaniu o godz. 11.00. Msza św. w kaplicy Domu Sióstr Elżbietanek przy ul. Łąkowej, pogrzeb o godz. 12.30. na cmentarzu przy ul. Bluszczowej .Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.