OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 NIEDZIELA ZWYKŁA 25 VIII 2019 parafia-czempin.pl

1. W poniedziałek 26 VIII w Liturgii Uroczystość NMP Częstochowskiej, Msze św. o godz. 8.00., 10.00., 18.00., w Borowie o godz. 16.30. Podczas Mszy św. odnowienie Ślubów jasnogórskich.
  2. Msza św. w intencji 2 Róży pw. MB Częstochowskiej w poniedziałek o godz. 18.00., w intencji 5 Róży pw. MB Pocieszenia w środę o godz. 18.00.
  3. We wtorek 27.8. br. udajemy się autokarami z pielgrzymką do Górki Duchownej. wyjazd o godz. 9.00. Powrót ok. godz. 16.00. Jeszcze dzisiaj do wieczornej Mszy św. można się zapisać, koszt 12 zł.
  4. W przyszłą niedzielę 1 IX o godz. 7.55. w kościele przed ołtarzem pożegnanie Pieszych Pielgrzymów udających się na Mszę św. odpustową o godz. 10.30. do Starych Oborzysk. Serdecznie zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania. Wszystkie ofiary ze skadki, z zakupu książek i pamiątek przeznaczone będą na rozbudową kościoła. Ksiądz Kustosz Wojciech Słomiński bardzo dziękuje za każde wsparcie.
  5. W przyszłą Niedzielę 1 IX podczas każdej Mszy św. modlić się będziemy w intencji dzieci, dyrekcji, nauczycieli, wychowawców i pracowników szkoły, którzy rozpoczynają Nowy Roku Szkolny.
  6. Błogosławieństwo dzieci z kl. I Szkoły Podstawowej i poświęcenie tornistrów odbędzie się podczas Mszy św. w niedzielę 8 IX o godz. 11.30. Serdecznie zapraszamy.
  7. W przyszłą Niedzielę 1 IX na Rynku w Czempiniu w godzinach od 9.00. do 14.00. odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi, zachęcamy do tej samarytańskiej posługi.
  8. W tym tygodniu do wspólnej modlitwy od poniedziałku do piątku podczas wieczornego Różańca o godz. 17.30. zapraszamy 5 Różę pw. MB Pocieszenia, oprócz stałych intencji modlić się będziemy w intencji dzieci i młodzieży, szczególnie o głęboką wiarę.
  9. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca, intencja na miesiąc wrzesień : „ aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatecznego słowa”.
  10. W ubiegłą niedzielę na remont dachu ze składki zebraliśmy 10889 zł. oraz 5700zł od indywidualnych ofiarodawców wpłacone na konto. Serdeczne Bóg zapłać.
  11. Akcja katolicka organizuje w dniu 7 września/sobota/ pielgrzymkę dla seniorów – LEDNICA SENIORA, koszt 50 zł, wyjazd o godz. 8.30. powrót ok. 20.00., zapisy z podaniem numeru pesel w wpłatą 50 zł w zakrystii.
  12. Prasa katolicka jest do nabycia u ministrantów.
  13. Na czas wakacji i urlopów życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, a ciężko pracującym bez urlopu życzymy mocy Ducha Świętego.
  14. Tydzień przed Odpustem od 20 do 22 IX 2019 przeżywać będziemy Rekolekcje Parafialne, podczas których towarzyszyć nam będzie Figura św. Michała Archanioła. Już dziś zaplanujmy sobie wolny czas na poranne i wieczorne katechezy i nabożeństwa.