OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE parafia-czempin.pl

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 III 2020

1. Zgodnie z zaleceniami ks. arcybiskupa w związku z zagrożeniem epidemicznym wprowadzamy od teraz w naszej parafii następujące zmiany:
    1. W Mszach Św. może uczestniczyć maksymalnie 50 osób; pierwszeństwo mają osoby zamawiające daną intencję
    2. Msze Św. w tygodniu bez zmian
    3. Msze Św. w sobotę o godz. 8.00, 17.00 i 18.00;
    4. Msze Św. w dzisiejszą niedzielę o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 10.45, 11.30, 12.15, 15.00 i 15.45 i w Borowie o 8.45.
    5. Możliwość przyjęcia samej tylko Komunii św. poza Mszą św. w dzisiejszą Niedzielę o godz.13.00. i 16.30.
    6. Nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej zostają odwołane
    7. Nie odbędą się spotkania żadnych grup duszpasterskich

Przypominamy, że udzielona została dyspensa od udziału we Mszy Św. niedzielnej (zgodnie z dekretem arcybiskupa). Osobom, które zostają w domach polecamy skorzystanie z transmisji w mediach:

- w sobotę o 19.00 – TVP Poznań (fara poznańska);

- w niedzielę

7:00 – TVP 1

9:00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

9:30 – Telewizja TRWAM

10.00 – Radio EMAUS (katedra poznańska)

11.00 – TVP 1

13:00 – TVP POLONIA

19.00 – Polskie Radio, Program Pierwszy

Od poniedziałku do niedzieli

7:00 – z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach – TVP1

Od poniedziałku do piątku

20:00 – z Jasnej Góry w intencji ustania epidemii, TVP3 pasmo ogólnopolskie oraz na kanale YouToube dostępnym na stronach internetowych: www.jasnagóra.pl i www. episkopat.pl.

O godz. 13.30. TV TRWAM z Jasnej Góry

Transmisja nabożeństwa Gorzkich Żali w niedzielę o 16.00 w Radiu Emaus, a Radiu Maryja i TV TRWAM o 17.00.

1. Niech trwa nasza pokorna i wytrwała modlitwa o zakończenie epidemii, trwajmy na modlitwie osobistej i w kościołach, ufając, że Bóg przez ręce Matki Bożej udzieli potrzebnych Łask.
  2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy Różańcowej codziennie o godz. 20.30., która jest także transmitowana z naszego kościoła na stronie Parafii.
  3. W tygodniu Msze św. o 8.00. i 18.00.
  4. W przyszłą Niedzielę Msze św. o godz. 8.00., 9.00., 10.00., 10.45., 11.30., 15.00., 15.45., ponieważ przypada dzień 29, dlatego podczas Mszy św. o godz. 15.00. modlić się będziemy za przyczyną św. Michała Archanioła o ustanie epidemii.
  5. Możliwość przyjęcia samej tylko Komunii św. w przyszłą Niedzielę o godz. 12.15. i 16.30.
  6. Istnieje możliwość poproszenia o Spowiedź poza konfesjonałem, np. na salce lub na świeżym powietrzu.
  7. Biuro Parafialne czynne codziennie po rannej i po wieczornej Mszy św., proszę chwilę zaczekać, aż ksiądz wróci z Kościoła, można także podejść do zakrystii.
  8. Nie odbędzie się wieczorna Droga Krzyżowa, która w najbliższy piątek powinna przejść ulicami naszego miasta, zaplanowana trasa to : wyjście z kościoła, ul. Długa, ul. Kolejowa, ul. Kuczmerowicza, ul. Ogrodowa, Rynek i powrót do kościoła. Bardzo prosimy o duchowe łączenie i przyjęcie Błogosławieństwa do  Sakramentem, przejedziemy samochodem wioząc Najświętszy Sakrament i błogosławiąc Naszą Parafie.
  9. W środę podczas Nowenny przypada zmiana tajemnic Żywego Różańca : Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.
  10. W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości życia, pod chórem można zabrać materiały związane z duchową adopcją dziecka poczętego, zachęcamy do zainteresowania się.
  11. Staropolskim „Bóg zapłać” dziękujemy za zebrane 1045 zł na remont wieży, jest to bardzo

wielka suma i trzeba docenić tę ofiarę, a także dziękujemy za składaną Daninę

Diecezjalną. Osobno dziękujemy, 7 Róży pw. MB z Lourdes, 9 Róży pw. MB

Wspomożenia Wiernych, 10 Róży pw. MB Bolesnej z Piechanina, a także indywidualnym

ofiarodawcom za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary

przekazane na konto, ich sumę podamy w przyszłą Niedzielę. Ofiary można złożyć do

skarbon w ścianie. Bóg zapłać.

1. Spotkania w Poradni dla Narzeczonych można odbyć on Line w Pro Life Clinic umawiając się na spotkanie przez stronę www.prolifeclinic.pl
  2. Prasa Katolicka : Przewodnik Katolicki i Gość Niedzielny jest dostępny w wersji elektronicznej, zachęcamy do takiej formy lektury.
  3.  Pożegnaliśmy śp. Włodzimierza Tylińskiego z ul. Przedszkolnej, w poniedziałek o godz. 11.00. pożegnamy śp. Piotra Guz z ul. Wiatrakowej, także w poniedziałek o godz. 13.30. pożegnamy śp. Romana Jakubiaka z ul. Kolejowej. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.